„Lew i Ptak” na żywo w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży

  • 24.06.2020, 11:27 (aktualizacja 24.06.2020, 11:32)
  • Red
 „Lew i Ptak” na żywo w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży
Po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Teatr Lalki i Aktora w Łomży znów otworzy się dla widowni. W sobotę, 27 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się premiera spektaklu na podstawie książki Marianne Dubuc „Lew i Ptak”.

Po ogłoszeniu czwartego etapu znoszenia obostrzeń, Teatr Lalki i Aktora w Łomży dokładał wszelkich starań, by jak najszybciej móc wznowić swoją działalność. Podkreślano, że przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników oraz widzów. W związku z tym opracowane zostały niezbędne procedury sanitarne, by budynek mógł zostać przygotowany na przyjmowanie widzów.

Dyrekcja Teatru Lalki i Aktora w Łomży, nie ukrywa, że pomimo ciężkiego okresu, nie tylko dla szeroko pojętej kultury jakim była początkowa faza pandemii COVID-19, w końcu mogą zapraszać do siebie swoich odbiorców.

 Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze odbędzie się premiera spektaklu „Lew i Ptak”. Historia inspirowana książką Marianne Dubuc ma być dla widzów zaskoczeniem i nowym teatralnym odkryciem. Spektakl dedykowany jest najmłodszej widowni. To intymna, pozbawiona słów, a bogata w formie poetycka opowieść o przyjaźni i tolerancji. Pewnego dnia samotny lew odnajduje rannego ptaka i tak właśnie rozpoczyna się ich niezwykła relacja.

Widowisko zrealizowały dwie twórczynie europejskiego teatru: Kata Castó z Węgier i Julia Skuratova z Litwy oraz doskonale znany widzom łomżyńskiego teatru Bogdan E. Szczepański. Próby do tego przedstawienia odbywały się w marcu i pierwotnie premiera miała odbyć się pierwszego dnia wiosny, jednakże epidemia zmusiła placówkę do zmiany planów.

Jak przyznaje dyrekcja Teatru Lalki i Aktora, z niecierpliwością czekali na standardową formę swojej pracy, dlatego wiadomość o możliwości zrealizowania premiery jest budująca i daje ogromną nadzieję na przyszłość.

W związku z obowiązkiem dostosowania się do nowych warunków prezentacji wydarzeń artystycznych na sobotni spektakl dostępną jest ograniczoną ilość miejsc, dlatego ważna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna biletów.

 „Sobotni spektakl będzie pierwszym, tak długo wyczekiwanym po tak długiej przerwie, ale jednocześnie ostatnim – zamykającym sezon artystyczny 2019/2020. Głęboko wierzymy, że to będzie optymistyczne pożegnanie z Państwem na czas wakacyjny i w przyszłym sezonie będziemy mogli spotykać się już bez żadnych przeszkód, strachu i ograniczeń oraz razem wyruszyć w kolejne, teatralne podróże”.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe