Odkrycia archeologiczne w Łomży. Ruiny fundamentów starego ratusza [VIDEO]

  • 26.06.2020, 12:53 (aktualizacja 26.06.2020, 15:54)
  • Red
Odkrycia archeologiczne w Łomży. Ruiny fundamentów starego ratusza [VIDEO]
Podczas prac budowlanych na Starym Rynku w Łomży, grupa archeologów natrafiła m.in. na ruiny fundamentów starego ratusza.

 W trakcie prac remontowych na Starym Rynku w Łomży, natrafiono na kolejne odkrycia archeologiczne. Tym razem archeolodzy znaleźli fundamenty starego ratusza, a także pobliskie obiekty.

Oprócz tego, grupa archeologów odkryła również starą studnię, której datę pochodzenia, uda się określić po dalszych badaniach.

Do tej pory, podczas prac modernizacyjnych tej części miasta, ulic Giełczyńskiej i Rządowej,  archeolodzy odkryli m.in. XIX-wieczny Hotel Polski, fundamenty kościoła jezuitów czy średniowieczne studnie.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe