Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 138 - [VIDEO]

  • 27.06.2020, 12:25
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 138 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Pejzaż kulturowy kurpiowszczyzny z szansą na odmianę

Kurpiowska tradycja i kultura jest wciąż żywa. A jej autentycznym źródłem jest gmina Kadzidło, w której mieści się Centrum Kultury Kurpiowskiej. Ma ona jednak pewną słabość. Brak profesjonalnej przestrzeni, w której można by koncentrować się na pracy twórczej. Budynek Centrum Kultury Kurpiowskiej, powstały blisko 50 lat temu, pozbawiony jest podstawowych elementów, a także posiada fatalne rozwiązania architektoniczne. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem dostanie on drugie życie. Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu 2 milionów 200 tysięcy złotych na jego generalny remont.

 

Nowy Dwór Mazowiecki rozbuduje szpital i bulwary

Budowa bulwarów na brzegu rzeki Narwi i rozbudowa Nowodworskiego Centrum Medycznego to inwestycje, które będą realizowane w Nowym Dworze Mazowieckim dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wartość obu inwestycji to prawie 26 milionów złotych, z czego 8 milionów złotych wyniesie dofinansowanie z budżetu Mazowsza.

 

Jeszcze więcej środków na ochronę powietrza na Mazowszu

W związku z działaniami naprawczymi jakie są przewidziane do realizacji w ramach projektowanego programu ochrony powietrza Sejmik Województwa Mazowieckiego wychodząc naprzeciw potrzebom samorządów lokalnych, przeznaczył dodatkowo ponad 16 milionów złotych na wsparcie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza. Oznacza to, że obecny budżet wynosi ponad 25 mln zł i umożliwi zrealizowanie większości z wnioskowanych działań na rzecz poprawy jakości powietrza. 

 

 

Kilkadziesiąt inwestycji w subregionie ciechanowskim

Już wkrótce, dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w subregionie ciechanowskim zrealizowane zostaną 44 inwestycje. Dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 4 milionów 400 tysięcy złotych wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi w powiatach: ciechanowskim, mławskim, płońskim, pułtuskim, a także żuromińskim. 

 

Beneficjenci z regionu radomskiego pozyskali już ponad 650 mln zł

Beneficjenci z regionu radomskiego aktywnie pozyskują środki unijne. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 pozyskali oni 650 milionów złotych, a to dopiero 91 procent przekazanych środków. Kwota ta stawia region i miasto w czołówce jeśli chodzi o aktywne pozyskiwanie funduszy.

 

Powstaną nowe obiekty sportowe

Aż 114 projektów dotyczących budowy, przebudowy i modernizacji boisk, bieżni lekkoatletycznych, pływalni, sal gimnastycznych czy placów sportowo-rekreacyjnych zostanie zrealizowanych na terenie całego Mazowsza. Radni województwa zdecydowali o przyznaniu ponad 10 milionów złotych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. 

 

Przebudują drogę w Łosicach

Łosice wybudują nową drogę gminną w ciągu ul. Myśliwskiej w kierunku ul. Parcele. Najważniejszym elementem jest jednak utworzenie nowego mostu na rzece Toczna. Dziś jedyny most, którym można przeprawić się przez rzekę znajduje się w centrum miasta. Jest to również jedyny most na trasie Warszawa–Siedlce–Białystok. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe