Sprawdź zasady korzystania z Książnicy Podlaskiej

 • 01.07.2020, 08:05 (aktualizacja 01.07.2020, 08:11)
 • Red
Sprawdź zasady korzystania z Książnicy Podlaskiej
Od 1 lipca 2020 r. Czytelnia Ogólna, Dział Zbiorów Specjalnych i Filia nr 13 Książnicy Podlaskiej otwarte w reżimie sanitarnym.

Jak informowaliśmy już wcześniej, od 1 lipca Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku otwiera niektóre ze swoich punktów.

W związku z wdrożeniem II i IV etapu znoszenia ograniczeń, związanych z COVID-19, instytucja dla swoich użytkowników udostępnia: Czytelnię Ogólną, Dział Zbiorów Specjalnych (budynek główny, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A) oraz Filię nr 13 (ul. Władysława Broniewskiego 4).

W Filii nr 13 możliwy będzie jedynie zwrot i wypożyczenie książek. Należy przy tym pamiętać o założeniu maseczki przed kontaktem z pracownikiem biblioteki.

W Dziale Zbiorów Specjalnych można będzie jedynie oddać lub wypożyczyć woluminy, znajdujące się w zasobach tego działu, przy czym nie będzie możliwy tzw. „wolny dostęp” do zbiorów. Nie będzie też możliwości skorzystania ze zbiorów na miejscu. Czytelników obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcja dłoni. Przy wejściu do bibliotekioraz przy wejściu do Działu Zbiorów Specjalnych dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym.

Zasady korzystania z Czytelni Ogólnej:

 • przy stanowisku obsługi w Czytelni może przebywać 1 użytkownik,
 • Czytelników obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcja dłoni. Przy wejściu do Biblioteki i w Czytelni dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym,
 • z uwagi na konieczność zachowania bezpiecznego dystansu, ograniczona została ilość miejsc dostępnych w Czytelni,
 • aby skorzystać z Czytelni należy wcześniej zarezerwować miejsce. Czytelnicy, którzy nie dokonają rezerwacji, będą mogli skorzystać z Czytelni, gdy będą wolne miejsca. Rekomenduje się składanie zamówień na zbiory (do 6 jednostek bibliotecznych) samodzielnie z katalogu Patron, telefonicznie pod nr 85 67-67-225 lub e-mailowo na adres [email protected],
 • czas korzystania z Czytelni ogranicza się do 4 godz.,
 • Czytelnik uprawniony jest do korzystania wyłącznie z wyznaczonego przez bibliotekarza stanowiska,
 • w Czytelni nie będzie tzw. „wolnego dostępu” do zbiorów, 
 • w Czytelni nie będzie dostępu do czasopism bieżących,
 • w Czytelni zapewniony zostanie dostęp do katalogu oraz wypożyczalni cyfrowej Academica i baz on-line. Istnieje możliwość podłączenia własnych urządzeń do bezprzewodowego Internetu.
 • na komputerach stacjonarnych nie będzie dostępna usługa korzystania z Internetu,
 • udostępnione zbiory podlegać będą kwarantannie,
 • w związku z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa wyłącza się z użytkowania szatnię. Obowiązuje zakaz wnoszenia do Czytelni toreb i plecaków. Bagaż należy pozostawić w szafkach dla czytelników (parter przy szatni). Klucze do szafek w Portierni.
 • na terenie Biblioteki, Czytelników obowiązuje zakaz spożywania posiłków.

Jednocześnie przypominamy, iż w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień 2020) zmieniają się godziny otwarcia Książnicy Podlaskiej.

Czytelnia Ogólna:

poniedziałek – piątek 9.00 – 18.00

Wypożyczalnia Główna i Międzybiblioteczna:

poniedziałek – piątek 9.00 – 18.00

Dział Zbiorów Specjalnych:

poniedziałek, środa, czwartek, piątek 9.00 – 17.00

wtorek 10.00 – 18.00

Filie nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15

poniedziałek, środa, czwartek, piątek 10.00 – 17.00

wtorek 10.00 – 18.00

Filie nr 1, 10, 11, 12, 14, 17 – nieczynne

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe