Powstanie rekreacyjny plac przy ul. Wojska Polskiego w Kolnie

  • 02.07.2020, 11:31
  • Red
Powstanie rekreacyjny plac przy ul. Wojska Polskiego w Kolnie
Zarząd Województwa Podlaskiego rozdysponował 2,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na sześć przedsięwzięć, realizowanych w ramach Lokalnych Grup Działania. Jednym z projektów jest unowocześnienie placu przy ul. Wojska Polskiego w Kolnie.

Podlascy samorządowcy przydzielili środki na sześć projektów realizowanych w ramach Lokalnych Grup Działania. 2,3 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a jednym z beneficjentów jest Kolno.

Miasto Kolno zajmie się rewitalizacją i unowocześnieniem placu przy ul. Wojska Polskiego. Dzięki tumu przedsięwzięciu mieszkańcy zyskają teren do celów rekreacyjnych, sportowych czy integrujących społeczność. Nabór prowadzony był w ramach Lokalnej Grupy Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”. Wartość całej inwestycji wynosi 893 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 816 tys. zł. To największe środki, jakie na poszczególne projekty przyznał zarząd województwa podlaskiego.

Gmina Szepietowo zagospodaruje na cele rekreacyjne dwa obszary w mieście, a mianowicie jest to teren przy stawach na tzw. „gliniankach” oraz w centrum miasta przy zabytkowym dworcu. Koszt tej inwestycji wynosi 966 tys. zł, a wsparcie podlaskich samorządowców to blisko 517 tys. zł. Projekt zgłoszony został w ramach Lokalnej Grupy Działania „Brama na Podlasie”.

Kolejny projekt zrealizuje Parafia Prawosławna p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie w ramach Lokalnej Grupy Działania „Fundusz Biebrzański”. Kościół wykona remont zabytkowej kaplicy cmentarnej p.w. Świętych Niewiast Niosących Wonności w Jacznie. Inwestycja kosztować będzie blisko 250 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 200 tys. zł.

Z kolei gmina Krynki wykona i wyposaży plac zabaw przy Przedszkolu w Krynkach. Koszt tej inwestycji wyniesie 336 tys. zł, a dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego – 319,5 tys. zł. Projekt został zgłoszony na nabór w ramach Lokalnej Grupy Działania „Szlak Tatarski”.

Natomiast Stowarzyszenie Wiejskie „Po Drabinie” wraz z Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia zrealizuje dwa projekty. W ramach pierwszego z nich utworzy dwa kluby seniora w gminie Szypliszki, w ramach drugiego dwa kluby seniora w gminie Suwałki. Wartość każdego z tych projektów wynosi 341 tys. zł, dotacja z RPOWP to 288 tys. zł. Oba projekty pochodzą z konkursu w ramach Lokalnej Grupy Działania „Suwalsko – Sejneńska”.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe