Rekordowy wynik w przekazywaniu 1 proc. podatku dla OPP

  • 03.07.2020, 14:14 (aktualizacja 03.07.2020, 14:19)
  • Red
Rekordowy wynik w przekazywaniu 1 proc. podatku dla OPP
Organizacje pożytku publicznego w tym roku dostaną najwyższą kwotę z rozliczeń podatkowych. Jak wynika z obliczeń podlaskiej KAS w tym roku trafi do nich rekordowa kwota przekazana przez podatników z województwa podlaskiego.

Jak poinformował Radosław Hancewicz, rzecznik Podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej, instytucja podsumowała tegoroczną kampanię rozliczeń podatkowych. W rozliczeniach PIT za 2019 rok ponad 381 tys. podatników z województwa podlaskiego zdecydowało się przekazać 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że rok wcześniej takich osób było 373 tys., o ponad 8 tys. wzrosła liczba podatników czy też płatników.

Wraz ze wzrostem liczby osób wskazujących w swoich zeznaniach obdarowywaną organizację, wzrosła również znacznie, bo o ponad 1,8 mln złotych kwota, którą otrzymały organizacje pożytku publicznego.

W PIT-ach za 2018 rok podatnicy przekazali takim organizacjom ponad 20,6 mln zł, a w zeznaniach za 2019 rok było to już ponad 22,4 mln zł.

Interesującym jest fakt, że gdyby każdy rozliczający się podatnik z województwa podlaskiego, przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby 24,1 mln zł.

Z wyliczeń Podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej wynika więc, że do organizacji pożytku publicznego trafi 93 proc. Pieniędzy, które mogły być przekazane przez podatników z województwa podlaskiego.

Co ciekawe,  najwyższa kwota przekazana w tym roku przez jednego podatnika to 65 796 zł. 

Łącznie, od momentu kiedy w 2004 r. po raz pierwszy pojawiła się możliwość przekazywania organizacjom pożytku publicznego 1 proc. naszego podatku, OPP otrzymały od mieszkańców województwa podlaskiego 176 mln zł.

red_

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe