Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 139 - [VIDEO]

  • 04.07.2020, 11:17
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 139 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

O przyszłości Lotniska Modlin i rozwoju północno-zachodniego Mazowsza

Według samorządowców i przedstawicieli biznesu dynamiczny rozwój międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin ma kluczowe znaczenie dla gospodarki całego województwa mazowieckiego. Podwarszawski port lotniczy zamierza otworzyć się na nowe usługi, w tym obsługę operacji cargo, czyli szeroko pojętego transportu lotniczego. O uwarunkowaniach, możliwościach inwestycyjnych i prowadzeniu działalności gospodarczej wokół lotniska rozmawiano podczas specjalnie zorganizowanej konferencji. 

 

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku będzie mieć nową siedzibę

Pół roku temu zakup i przejęcie ponad 3 hektarowej działki od Nadleśnictwa Zwoleń. Teraz podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Plan jest niezwykle ambitny. W ciągu dwóch lat zbudować zupełnie nowy, na miarę XXI wieku  kompleks szkolny składający się z czterech części: oświatowej, warsztatowej, hali sportowej z zapleczem oraz internatu. A wszystko po to, by uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku mieli wreszcie przestrzeń, w której będą mogli uczyć się i rozwijać swoje pasje. 

 

 

Już ponad 645 milionów złotych z Unii Europejskiej dla regionu siedleckiego

Samorząd Mazowsza podsumowuje wykorzystanie funduszy unijnych w regionie. Teraz przyszedł czas na subregion siedlecki. I tak od 2014 do 2020 roku z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich łącznie trafiło tu 645 milionów złotych. Najwięcej spośród ponad 265 projektów pochodzi z powiatu mińskiego, miasta Siedlce, powiatów garwolińskiego i sokołowskiego. 

 

Najnowsza Antykoncepcja Fotografii Dokumentalnej. Czyli wystawa Zbigniewa Libery w Radomskiej Elektrowni

Ma częściowo charakter autorskiej retrospektywy. Zbudowana jest z fotografii obejmujących zarówno utwory sprzed paru lat, jak i najnowsze, w tym premierowe, zrealizowane specjalnie na tę okoliczność. W zamyśle autora jest diagnozą aktualnej sytuacji mentalnej i wrażliwości osadzonej w kontekstach płynnej i zmieniającej się zbiorowej pamięci, standardowych nawyków zderzających się z niebezpieczeństwami łatwego manipulowania faktami przez ich obrazowe przedstawienia. A mowa o wystawie Zbigniewa Libery “Najnowsza Antykoncepcja Fotografii Dokumentalnej” otwartej właśnie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” w Radomiu. Fotografie wystawione w „Elektrowni” to połączenie nawet kilkuset oddzielnych klatek. Taki zabieg sprawia, że odbiorca może zauważyć detale, z których Libera jest szczególnie znany.

 

Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich poszukiwane! 

Wystartowała druga edycja konkursu skierowanego do kół gospodyń wiejskich - “Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”. Pula nagród to 30 tysięcy złotych. 

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe