Kot w Butach w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży

  • 06.07.2020, 10:11
  • Red
Kot w Butach w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży
Teatr Lalki i Aktora w Łomży opublikował ostatnie nagranie w ramach projektu "Rekwizytornia Online". Nagranie mam tytuł „Kot w butach” i jest adaptacją jednej z najbardziej znanych europejskich baśni.

Teatr Lalki i Aktora opublikował ostatnie nagranie zrealizowane w ramach projektu "Rekwizytornia Online", którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach". Publikacja baśni ma to oczywiście związek z pandemią COVID-19 i niemożnością, nazwijmy to „normalnego” korzystania z teatrów.

Na czas realizacji programu, scena i widownia w Teatrze Lalki i Aktora przekształcona została w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk , dyrektor naczelny i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

Projekt zamyka czytanie performatywne w wykonaniu Rafała Swaczyny pt. „Kot w butach” na podstawie bajki Charlesa Peraulta opowiadająca historię najmłodszego syna młynarza i kota, którego otrzymał w spadku od ojca. Okazuje się jednak, że pozornie najmniej wartościowa cześć spadku, głównie swoim sprytem i pomysłowością sprawia, że bohater zyskuje miano Markiza de Karabasza i uznanie króla. Wszystko za sprawą pary butów i worka! Wszystkie nagrania zrealizowane w ramach projektu są  dostępne na stronie internetowej oraz Facebooku Teatru Lalki i Aktora.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe