Wyróżnienia dla społeczników z Łomży

  • 08.07.2020, 09:16
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wyróżnienia dla społeczników z Łomży
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas wizyty w województwie podlaskim wręczyła certyfikaty „Lider Społeczności Lokalnej” Jarosławowi Kaji przewodniczącemu Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością, Stanisławowi Kaseji zastępcy przewodniczącego Łomżyńskiej Rady Seniorów oraz Tomaszowi Wróblewskiemu prezesowi Łomżyńskiego Klastra Ekonomii Społecznej.

W Białymstoku odbyło się Seminarium Edukacyjne ,,Akademia Zdrowego Senior”, którego organizatorem była Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nie zapominamy o więzi międzypokoleniowej. W trosce o naszych seniorów realizujemy Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, na mocy ustawy wypłacana jest trzynasta emerytura, wspieramy powstawanie placówek w ramach programu „Senior+” – mówiła minister Marlena Maląg.

Podczas spotkania podkreśliła, że programy społeczne dedykowane seniorom to swojego rodzaju podziękowania za wiedzę i doświadczenie, jakie jest nam przekazywane.

Dbamy o tę więź międzypokoleniową – kontynuowała szefowa MRPiPS.

W Łomży realizowany jest projekt pn. „Aktywny Senior = Obywatel”, którego głównym celem jest włączenie seniorów w procesy decyzyjne i życie społeczne miasta. Za realizację odpowiada Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. Środki finansowe zostały przyznane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS na lata 2014 - 2020.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom seniorów z Łomży. Dbamy o jakości szkoleń. W przyszłości planujemy podejmowanie nowych działań na rzecz seniorów - przekonywał Paweł Backiel prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Podsumowaniem spotkania z Panią Minister Marleną Maląg było wręczenie wyróżnień dla osób zaangażowanych w rozwój społeczności lokalnej.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe