Puchar Gmin. 50 tys. zł dla gmin z regionu za najlepszą frekwencję wyborczą

  • 08.07.2020, 12:58 (aktualizacja 08.07.2020, 13:01)
  • Red
Puchar Gmin. 50 tys. zł dla gmin z regionu za najlepszą frekwencję wyborczą
Puchar Gmin, to inicjatywa, która zachęcić ma lokalną społeczność do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. Każda z 10 gmin regionu, która uzyska najwyższą frekwencję otrzyma 50 tys. zł na remont i wyposażenie świetlic.

Nowa akcja, jaką jest Puchar Gmin ma na celu zwiększenie liczby mieszkańców województwa podlaskiego głosujących w wyborach prezydenckich. Każda z 10 gmin z regionu, która uzyska najwyższą procentową frekwencję wyborczą w drugiej turze wyborów, otrzyma 50 tys. zł na remont i wyposażenie świetlic zlokalizowanych właśnie w tych gminach.

- Wspólnie z zarządem województwa postanowiliśmy właśnie w taki sposób zachęcić mieszkańców regionu, by jeszcze liczniej niż w pierwszej turze, wzięli udział w głosowaniu. To bardzo ważne, aby w najbliższą niedzielę jak najwięcej osób skorzystało ze swojego obywatelskiego prawa i wspólnie wybrało Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej aktywnej społeczności lokalnej w regionie. Środki pochodzą z budżetu województwa podlaskiego, a każda gmina ma szansę zdobyć dotację w wysokości 50 tys. zł. Środki przeznaczone zostaną na remont i wyposażenie świetlic.

Warunkiem otrzymania dotacji jest uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w drugiej turze wyborów prezydenckich, wśród gmin w województwie podlaskim. Wsparcie otrzyma maksymalnie 10 jednostek samorządu terytorialnego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe