Blisko 300 tys. zł dla Łomży i Wizny na zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej

  • 09.07.2020, 10:31 (aktualizacja 09.07.2020, 10:36)
  • Red
Blisko 300 tys. zł dla Łomży i Wizny na zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej
Zarząd województwa podlaskiego przyznał dofinansowanie na projekty realizowane w ramach Lokalnych Grup Działania. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a jednymi z jego beneficjentów jest Łomża i Wizna, które razem dostaną blisko 300 tys. zł.

Podlaskie władze rozdysponowały środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Projekty zrealizowane będą w ramach Lokalnych Grup Działania, a dofinansowane zostaną gminy Łomża i Wizna, Przytuły, Szypliszki, Bakałarzewo oraz Bargłów Kościelny.

W ramach Lokalnej Grupy Działania „Sąsiedzi”, LOGOS Centrum Edukacyjne zrealizuje projekt wraz ze swoimi partnerami, a więc z gminą Łomża i Wizna. Zakłada on zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej 41 osób nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych wraz z ich rodzinami oraz z osobami z otoczenia, zamieszkałymi w gminie Łomża i Wizna. Skorzystają z pomocy psychologa, doradcy zawodowego czy warsztatów aktywizacyjnych. Wezmą także udział w szkoleniach zawodowych m.in. w kursie na opiekuna osób starszych i dzieci, na pracownika budowlanego, ogrodnika czy w szkoleniu na prawo jazdy kat. B lub C 5. Ponadto osoby biorące udział w projekcie otrzymają zasiłki. Koszt tego projektu wynosi blisko 316 tys. zł, a dofinansowanie to 299 tys. zł.

Z kolei z naborów z Lokalnej Grupa Działania „Suwalsko-Sejneńska” wyszły dwa projekty.

Gmina Szypliszki utworzy i wyposaży świetlicę środowiskową w Kaletniku. Opiekę w niej znajdą dzieci i młodzież z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze oraz rodziny zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Dzieci wezmą udział w zajęciach rozwijających zainteresowania artystyczne; językowe, informatyczne i matematyczne, a także w zajęciach sportowych. Rodziny skorzystają ze specjalistycznej pomocy i wezmą udział w spotkaniach integracyjnych. Koszt tego projektu wynosi 256 tys. zł, a dofinansowanie 243 tys. zł.

Gmina Bakałarzewo wprowadzi zajęcia dodatkowe dla dzieci z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie. Maluchy będą uczyły się języka angielskiego i informatyki. W ramach projektu zostaną kupione pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy. Realizacja tego przedsięwzięcia przekroczy 40 tys. zł, ale dotacja z RPOWP pokryje 36,5 tys. zł.

Natomiast Gmina Przytuły ma w planach zagospodarowanie terenu w miejscowości Wagi. Wykona i ogrodzi plac zabaw, zamontuje siłownię na świeżym powietrzu, wykona boiska do piłki nożnej i siatkówki. Zapłaci za to 118 tys. zł, ale 100 tys. zł pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Jeśli chodzi o Gminę Bargłów Kościelny to zrewitalizuje ona centrum miejscowości. Powstanie tam plac zabaw dla dzieci i teren rekreacyjny dla dorosłych, z oświetleniem solarnym. Wartość inwestycji sięga 110 tys. zł, natomiast dofinansowanie przekracza 81 tys. zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe