81 mln zł dla podlaskich firm na innowacyjne inwestycje

  • 09.07.2020, 12:10 (aktualizacja 09.07.2020, 12:26)
  • Red
81 mln zł dla podlaskich firm na innowacyjne inwestycje
Dokładnie 81 mln zł z funduszy unijnych trafić mają do 23 podlaskich firmy. Dotacje zostaną wykorzystane, by zwiększyć kapitał gospodarczy przedsiębiorców w regionie.

Decyzją zarządu województwa podlaskiego przyznana została dotacja w wysokości 81 mln zł. Środki pochodzą z Funduszy Unii Europejskiej. Wsparcie zostanie udzielone 23 firmom z regionu na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w podlaskich przedsiębiorstwach.

Władze województwa podlaskiego postanowiły podwyższyć dotację, która początkowo wynosiła 40 mln zł. Stało się to możliwe, dzięki zwiększeniu budżetu konkursu.

- Postanowiliśmy, że dofinansowanie otrzymają projekty pozytywnie ocenione w ramach konkursu na wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach. Przypomnę, że pierwotnie było to 40 mln zł, jednak decyzją naszego zarządu kwota została zwiększona do 81 mln zł. W tej chwili dofinansowujemy 23 inwestycje. Mamy w planach przyznanie dotacji kolejnym 8 firmom, których wnioski przeszły pozytywną weryfikację. Będzie to możliwe w przypadku pojawienia się wolnych środków czy oszczędności. Wówczas kwota wsparcia sięgnie ponad 100 mln zł- mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

 Wsparcie z Funduszy Unii Europejskiej wynosi 81 mln zł, natomiast całkowity koszt inwestycji prowadzonych w województwie podlaskim to 245 mln zł. Większość przedsiębiorstw przeznaczyć chcą środki na budowę hal produkcyjnych oraz zakup maszyn i urządzeń, pozwalających na wytwarzanie innowacyjnych produktów.

Inwestycje realizowane będą na terenie kilku powiatów w województwie podlaskim:

- powiat łomżyński: Łomża, Śniadowo

- powiat białostocki: Białystok, Zabłudowa, Czarna Białostocka, Turośń Kościelna, Tykocin, Supraśl, Dobrzyniewo Duże

- powiat bielski: Bielsk Podlaski, Wyszki

- powiat hajnowski: Narewka    

- powiat suwalski: Suwałki, Bród Mały

- oraz w miastach Wysokie Mazowieckie i Grajewo

Przedsiębiorstwa na terenie wskazanych miast reprezentują różnorodne branże związane m.in. z produkcją tworzyw sztucznych, wyrobami budowlanymi, wyrobami z drewna, częściami samochodowymi czy bielizną.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe