Puchar Gmin. Konkurs dla podlaskich samorządów z największą frekwencją w nadchodzących wyborach

  • 10.07.2020, 09:42 (aktualizacja 10.07.2020, 09:43)
  • Red
Puchar Gmin. Konkurs dla podlaskich samorządów z największą frekwencją w nadchodzących wyborach
Dokładnie po 50 tys. zł dla każdej z 10 podlaskich gmin z największą procentową frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich przeznaczył samorząd województwa. O zasadach konkursu poinformował Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Nowa akcja ma zachęcić lokalną społeczność do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach prezydenckich. Podkreślano również, dlaczego warto i trzeba wziąć udział w wyborach prezydenckich.

- Jako Zarząd województwa podlaskiego uważamy to za swój obowiązek, żeby zachęcać mieszkańców naszego regionu do tego, by brali udział w wyborach. To jest prawo, z którego powinniśmy korzystać, to jest dzień, który powinniśmy sobie zarezerwować na to, aby wziąć udział w wyborach i w ten sposób decydować o tym, w jakim kierunku będzie rozwijać się nasz kraj i kto tym krajem będzie zarządzać- mówił Artur Kosicki.

W konkursie Pucharu Gmin dotację w wysokości 50 tys. zł otrzymają te gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję w niedzielnych wyborach prezydenckich. Pieniądze z budżetu województwa podlaskiego wykorzystać można będzie na wyposażenie bądź modernizację lub remont świetlic na swoim terenie.

Inicjatywa ma nie tylko wpłynąć na zwiększenie liczby mieszkańców województwa podlaskiego biorących udział w wyborach, ale też wyróżnić najbardziej aktywne lokalne społeczności.

- Wierzymy w to, że mieszkańcy naszego regionu są ambitni, zdecydowani, by wziąć sprawy w swoje ręce i chcą decydować o tym, jak w przyszłości będzie rozwijał się nasz kraj. Serdecznie zachęcamy wszystkich pójścia na wybory prezydenckie 12 lipca- podkreślił marszałek województwa podlaskiego.

Po wyborach gminy, które zwyciężą, będą musiały złożyć dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego wraz z wnioskiem, na jakie działania zostaną przeznaczone pieniądze. Wnioski zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe