Linia kolejowa Śniadowo-Łomża: Umowa na przygotowanie projektu już podpisana [VIDEO]

  • 10.07.2020, 13:33 (aktualizacja 10.07.2020, 14:33)
  • Red
Linia kolejowa Śniadowo-Łomża: Umowa na przygotowanie projektu już podpisana [VIDEO]
Działająca kolej na odcinku Śniadowo-Łomża staje się coraz bardziej realna. Podlascy samorządowcy wraz z PKP Polskie Linie Kolejowe podpisali umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej rewitalizacji odcinka Śniadowo–Łomża. Jej równowartość to 4,5 mln zł. Natomiast cała wartość wybudowania kolei wynieść ma 104 mln zł.

 Jak informowaliśmy już wcześniej, umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej rewitalizacji odcinka Śniadowo–Łomża została już wreszcie podpisana. Swoje podpisy na dokumencie złożył prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel, a także zarząd województwa podlaskiego reprezentowany przez marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia.

Odcinek Śniadowo-Łomża jest częścią linii kolejowej nr 49. Jego główne założenia to szybsze pociągi, mniejsze koszty eksploatacji, a także poprawa jakości usług kolejowych. Samo przedsięwzięcie natomiast est niezwykle ważna inwestycją przede wszystkim dla mieszkańców Łomży oraz powiatu łomżyńskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe