Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 140 - [VIDEO]

  • 11.07.2020, 10:02 (aktualizacja 11.07.2020, 10:47)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 140 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

67 milionów z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców z branży turystycznej

Będzie to konkretna i doraźna pomoc, przede wszystkim finansowa, dla przedsiębiorców z branży turystycznej. Na bezzwrotne dotacje samorząd Mazowsza planuje przeznaczyć blisko 67 milionów złotych.

 

Jedlnia-Letnisko już wkrótce z kanalizacją

Kilkadziesiąt kilometrów już jest. Jednak do pełnego skanalizowania gminy Jedlnia-Letnisko potrzeba jeszcze 150 kilometrów sieci. Gmina pozyskała właśnie cztery miliony złotych z budżetu województwa. Pozwoli to na wybudowanie sieci kanalizacyjnej z przyłączami, pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym w Antoniówce i we Wrzosowie.

 

 

Nauka zdalna będzie łatwiejsza

Ostatnie miesiące nie były łatwe. Pandemia koronawirusa wymogła zmiany niemal w każdej dziedzinie życia. Nowa sytuacja, z którą przyszło się mierzyć niezwykle mocno dotknęła szkoły. Edukacja w trybie zdalnym była dla większości zarówno nauczycieli, jak i uczniów wyzwaniem, do którego nie byli wcześniej przygotowani. Równy dostęp do sprzętu i łącza internetowego, wzmożony monitoring uczniów z rodzin dysfunkcyjnych czy wsparcie dzieci ze szczególnymi potrzebami. To tylko niektóre z olbrzymich nakładów środków i pracy, które należałoby ponieść aby proces przebiegał sprawnie. A przyszłość też jest niepewna. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego, dzięki unijnemu wsparciu, uruchomił projekt wart 35 milionów złotych polegający na doposażeniu szkół w sprzęt komputerowy.

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na ostatniej prostej

Ponad 3 miliardy 800 milionów złotych pozyskali beneficjenci z Warszawy i okolicznych subregionów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  2014-2020. Środki pozwolą na wsparcie 1800 projektów, z których część ma charakter ogólnowojewódzki, a więc z ich efektów skorzytają również mieszkańcy inncyh części regionu. Chodzi tu m.in. o inwestycje kolejowe, drogowe projekty wspierające mazowiecką służbę zdrowia, czy te z zakresu wsparcia rozwoju szkolnictwa zawodowego, uczelni wyższych i instytutów naukowych.

 

14 milionów na inwestycje w subregionie ciechanowskim 

Dobre wieści dla mieszkańców subregionu ciechanowskiego. Już niebawem w trzech gminach w powiatach żuromińskim i ciechanowskim przebudowane zostaną drogi. Dodatkowo w Szkole Podstawowej w Siemiątkowie powstanie nowa stołówka. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach programu wsparcia samorządu Mazowsza w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego"

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe