Sztafeta Maratońska Electrum Ekiden Virtual połączyła biegaczy w całym kraju

  • 12.07.2020, 17:06
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Sztafeta Maratońska Electrum Ekiden Virtual połączyła biegaczy w całym kraju
Blisko 1000 biegaczy rywalizowało w tegorocznej Sztafecie Maratońskiej Electrum Ekiden. Na przekór pandemii koronawirusa miłośnicy biegania, w 6 - osobowych drużynach pokonali dystans 42,2 km i tym samym pomogli pacjentom z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Choć w tym roku Electrum Ekiden odbył się wirtualnie to emocje towarzyszące uczestnikom 6 edycji sztafety były jak najbardziej realne.

Paradoksalnie pandemia koronawirusa nie ograniczyła zasięgu imprez biegowych. Dzięki wirtualnej formule sztafety każdy, bez względu na miejsce pobytu i poziom kondycji, mógł wziąć w niej  udział.

- Pandemia uniemożliwiła nam organizację sztafety w formie, w jakiej znamy ją od lat. Nie było nam dane spotkać się na stadionie lekkoatletycznym. Nie mogliśmy jednak biernie się temu przyglądać. Od 2015 roku pomagamy przecież Fundacji „Pomóż Im” poprzez bieganie. Nie chcieliśmy tego przerywać, więc  zaproponowaliśmy biegaczom sztafetę wirtualną. Każdy mógł biegać tam gdzie chce i gdzie może. Każda drużyna wyznaczała swój start i swoją metę. Ważne, aby trzymać się zasad - dystans 42,2 km musiał się zgadzać – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes  Fundacji Białystok Biega. - Wiedzieliśmy, że zebranie drużyny do takiego wirtualnego biegania nie jest łatwe. Tym bardziej fakt, że w naszej rywalizacji wzięło udział prawie 160 drużyn, czyli niespełna 1000 zawodników, bardzo nas cieszy. Nowa formuła pozwoliła na start drużyn z całej Polski i z tej okazji skorzystało prawie 300 osób! Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wystartować i tym samym wspierać Hospicjum dla Dzieci – dodaje.

Uczestnicy 6 edycji Electrum Ekiden Virtual przyczynili się do wsparcia Podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. W tym roku ponad 12 000 zł Fundacja Białystok Biega, organizator sztafety, przekaże na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Od 2015 roku Fundacja Białystok biega przekazała na potrzeby nieuleczalnie chorych dzieci łącznie ponad 140 tys. złotych.

- Biegacze po raz kolejny pokazali, że nie tylko mają wspaniałą formę, ale również ogromne serca. Udział w sztafecie Elektrum Ekiden, w tak szczególnie trudnym czasie, to dla nas i naszych podopiecznych ogromne wsparcie. Serdecznie dziękujemy za każdy przebiegnięty kilometr z myślą o maluchach z Hospicjum, za każdy uśmiech, który mogliśmy oglądać na zdjęciach i filmach zamieszczanych w mediach społecznościowych oraz za każdą wpłaconą złotówkę. Takie inicjatywy są znaczącym wsparciem dla naszej codziennej działalności, dzięki nim bowiem możemy nieprzerwanie sprawować opiekę, w tym momencie, nad 34 nieuleczalnie chorymi dziećmi z całego województwa podlaskiego – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

W sportowej rywalizacji wzięły udział nie tylko drużyny z Polski, ale również z zagranicy m.in. z: Norwegii, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Ukrainy i Niemiec. I choć ze względów bezpieczeństwa sztafeta odbywała się wirtualnie, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Radość i uśmiech miłośników biegania potwierdza, że można łączyć pasję z pomaganiem i, że dbając o siebie i swoją sprawność fizyczną można zadbać również o innych.

 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe