Jak do lasu... to z rozsądkiem...

  • 15.07.2020, 08:57
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Jak do lasu... to z rozsądkiem... pixabay.com
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży zwracają uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wypraw do lasu czy na grzybobranie. W tym okresie, wiele osób zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i traci orientację w terenie.

 

Przygotowując się do wyjścia do lasu należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas przebywania w lesie łatwo stracić orientację w terenie i zgubić się. Oto kilka zasad przekazanych przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji dla miłośników leśnych wypraw:

- przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać;

- należy określić kiedy zamierzamy wrócić;

- należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią;

- należy kontrolować i zapamiętywać punkty odniesienia, albo nawet oznaczać je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy;

- nie należy wychodzić do lasu po zmierzchu oraz w złą pogodę;

- do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób; kiedy jedna z nich się zgubi w lesie należy o tym fakcie powiadomić NAJBLIŻSZĄ jednostkę Policji, by rozpocząć akcję poszukiwawczą jak najszybciej;

- dobrze też mieć jaskrawe ubranie, a najlepiej posiadać ze sobą elementy odblaskowe, które mogą się okazać bardzo pomocne w razie akcji poszukiwawczej.

Zachęcamy do obejrzenia spotu zrealizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku do ubiegłorocznej kampanii profilaktycznej pn. "Pomóż się odnaleźć"

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe