Słynni Polacy ze świata nauki w Książnicy Podlaskiej

  • 15.07.2020, 09:40
  • Red
Słynni Polacy ze świata nauki w Książnicy Podlaskiej
Książnica Podlaska Białymstoku zaprasza 20 lipca 2020 r. tj. poniedziałek o godz. 17.00 na swój fanpage na Facebooku, gdzie zaprezentowany zostanie materiał wideo „O nich wiedzieć warto- poznajemy sylwetki słynnych Polaków ze świata nauki”.

Książnica Podlaska im. Łukasz Górnickiego w Białymstoku na swoim fanpagu na Facebooku przygotowały specjalne wideo. W poniedziałek, 20 lipca o godz. 17.00 zaprezentowany zostanie materiał pt. „O nich wiedzieć warto- poznajemy sylwetki słynnych Polaków ze świata nauki”.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w ramach projektu czytelniczego „Z książką w podróż do świata nauki”, dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Partnerstwo dla książki 2020”.

- Inspiracją były dla nas biografie i dokonania słynnych Polaków, m.in. Marii Skłodowskiej-Curie – odkrywczyni polonu i radu, astronoma Mikołaja Kopernika czy chemika Jana Czochralskiego, a także książki z serii „Idol” autorstwa Justyny Styszyńskiej czy Anny Czerwińskiej-Rydel – mówi Joanna Trusiuk, pomysłodawczyni powstania filmu edukacyjnego „O nich wiedzieć warto…” i koordynator projektu „Z książką w podróż do świata nauki”.

Materiał dedykowany jest głównie dzieciom w wieku 9-12 lat, choć tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. W filmie przedstawiono proste doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii.

- Ze względu na pandemię, nie mogliśmy zorganizować warsztatów dla naszych młodych Czytelników, postanowiliśmy więc zainteresować ich książką i nauką za pośrednictwem najskuteczniejszego aktualnie medium, czyli Internetu. To nie tylko znakomity sposób na przyswojenie przez dzieci wiedzy z zakresu fizyki i chemii, ale też propozycja na wspólne spędzenie czasu przez rodziców i dzieci. wyjaśnia  Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Prowadzący to Marta Kozłowska oraz Anna Żarska-Kopras, którzą są instruktorami Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Współorganizatorzy w realizacji zadania „Z książką w podróż do świata nauki”: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe