Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 09:21

Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane. Dziś kończy się nabór wniosków

Do środy- 15 lipca, rolnicy, którzy z powodu ubiegłorocznej suszy lub powodzi ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych mogą ubiegać się o wsparcie. Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR.
Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane. Dziś kończy się nabór wniosków

Dokładnie 15 lipca 2020 roku kończy się nabór wniosków w związku z pomocą suszową dla utrzymujących stawy hodowlane. Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 roku ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych od 1 lipca 2020 roku mogli składać wnioski w powiatowych biurach Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O pomoc do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może wystąpić producent rolny, który:

- w 2019 r. prowadził chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich;

- posiada numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (EP), lub weterynaryjny numer identyfikacyjny nadany przez powiatowego lekarza weterynarii;

- złożył do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdanie RRW-22 za rok 2017 oraz rok 2018, zawierające zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli.

Do tej pory Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zarejestrowała 341 wniosków o tzw. pomoc suszową skierowany do hodowców ryb

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi, przy czym wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż równowartość w złotych 30 tys. euro.

Wsparcie będzie udzielane w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

Wnioski przyjmowane będą przez powiatowe biura ARiMR dokładnie do 15 lipca. Warto wspomnieć, że dokumenty należy dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w jednostkach terenowych ARiMR. Należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego), na które Agencja przekaże informację o przyjęciu wniosku. Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Dokumenty składać można również osobiście, jednakże zależne to jest od tego, czy w danej placówce istnieje taka możliwość.

Pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla hodowców ryb należy kierować na: [email protected]


Podziel się
Oceń

Komentarze