Kolno: Walka z żywiołem i podtopienia posesji [VIDEO]

  • 17.07.2020, 10:09 (aktualizacja 17.07.2020, 10:10)
  • Red
Kolno: Walka z żywiołem i podtopienia posesji [VIDEO]
Kolno zmaga się z żywiołem. Na głównej arterii w mieście przy ul. Wojska Polskiego dochodzi do wylewów miejscowi rzeki Łabnianki oraz podtopień pobliskich posesji. Andrzej Duda, burmistrz Kolna podkreślał, iż wątpliwe jest, by samo miasto zdołało przezwyciężyć ten problem.

Od jakiegoś czasu Miasto Kolno musi zmagać się z częściowo zalaną ulicą Wojska Polskiego. To droga krajowa nr 63, która biegnie przez całe miasto. Największy problem pojawia się na moście przy rzece Łabnianka. To właśnie ten punkt jest najniżej położony w tej części miasta. W związku z niekorzystnym ukształtowaniem terenu  dochodzi do podtopień pobliskich posesji.

Pewna  poprawa sytuacji przy ul. Wojska Polskiego może nastąpić m.in. w momencie zwiększenia przepustowości separatora, który odprowadza tzw. kanalizację burzową do rzeki Łabnianka. Można zastosować również kolejne rozwiązanie.

Niestety przy intensywnych opadach deszczu, podobne rozwiązania nie powstrzymają wody wylewającej się z Łabnianki, a pobliskie posesje nadal będą podtapiane. Władze miasta liczą jednak na pomoc państwa oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przy dofinansowaniu budowy przeciwpowodziowego zbiornika retencyjnego.

Trudno jeszcze określić kiedy problem zostanie rozwiązany. Największe nadzieje związane są  z pozyskaniem  funduszy  na wybudowanie odpowiedniego zalewu. Zbiornik retencyjny zabezpieczyłby przed  zalewaniem położone niżej zabudowania i obiekty drogowe. Zgromadzona w zbiorniku woda byłaby odprowadzana po ustąpieniu intensywnych opadów.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkanka
mieszkanka 17.07.2020, 10:58
Golym okiem widac ze trzeba wykosic trawe pozbyc sie cierpia tylko ci ktotych zalewamulu i rzeczka bedzie szersza wiec odbierze wiecej wody winna temu jst GDDKiA BIALYSTOK ze taka fuszerke odwalila ale teraz nie ma sie komu do tego przyznac

Pozostałe