XIX wieczne studnie na rynku w Łomży [VIDEO]

  • 20.07.2020, 14:14 (aktualizacja 20.07.2020, 14:18)
  • Red
XIX wieczne studnie na rynku w Łomży [VIDEO]
Podczas prac budowlanych na Starym Rynku w Łomży, grupa archeologów natrafiła m.in. na ruiny fundamentów starego ratusza, a także znalazła naboje z czasów wojny z bolszewikami w 1920 r.

 Wraz z postępem prac wykopaliskowych na Starym Rynku w Łomży archeolodzy odkrywają kolejne tajemnice miasta. Badacze znaleźli kolejne fragmenty starego ratusza, naboje używane w czasie wojny z bolszewikami w 1920 r, a także dwie dobrze zachowane studnie z przełomu XIX i XX wieku.

Do rozwiązania zostaje jeszcze sprawa ochrony odkrytych obiektów i udostępnienia ich zwiedzającym. Jedną z możliwości jest konserwacja i wzmocnienie odkrytych fundamentów starego ratusza, karczmy i straganów handlowych. Tak zabezpieczone obiekty mogłyby, jako świadkowie historii.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe