W Jedwabnem powstanie Klub Integracji Społecznej

  • 23.07.2020, 12:21 (aktualizacja 23.07.2020, 12:27)
  • Red
W Jedwabnem powstanie Klub Integracji Społecznej
Zarząd województwa przyznał ponad 580 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W ramach Lokalnych Grup Działania m.in. powstanie Klub Integracji Społecznej w Jedwabnem.

Urząd Marszałkowski rozdysponował 583 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekty z Lokalnych Grup Działania. Środki przeznaczone zostaną na Klub Integracji Społecznej w Jedwabnem, zbudowanie boiska szkolnego w Sokółce, a także na zamontowanie nowoczesnego oświetlenia ulicznego w Nowym Dworze (pow. sokólski).

Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego, gmina Jedwabne wyremontuje dotychczas nieużytkowane pomieszczenia Urzędu Miejskiego w Jedwabnem i utworzy w nich Klub Integracji Społecznej. W ramach jego działalności przewidziano organizację warsztatów w zakresie m.in. doradztwa zawodowego, psychoedukacji i edukacji społecznej. Przedsięwzięcie zostało zgłoszone w ramach Lokalnej Grupy Działania „Biebrzański Dar Natury”. Koszt całej inwestycji to 178,5 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 124,9 tys. zł.

Z kolei w Sokółce zostanie wybudowana infrastruktura sportowa przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej. Powstaną tam po dwa boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę, boisko do gry w piłkę ręczną oraz kort tenisowy. Koszt przedsięwzięcia wynosi 824,9 tys. zł, a dotacja to blisko 300 tys. zł. Projekt zrealizuje Lokalna Grupa Działania „Szlak Tatarski”.

Natomiast gmina Nowy Dwór (pow. sokólski) w ramach projektu Lokalnej Grupy Działania „Fundusz Biebrzański”, w miejscowości Nowy Dwór wymieni 124 oprawy rtęciowe w latarniach na oprawy LED-owe. Inwestycja zmniejszy zużycie energii elektrycznej i poprawi bezpieczeństwo na drogach. Koszt tej inwestycji wynosi 189,7 tys. zł, a z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dofinansowanie 161,2 tys. zł.

Wszystkie projekty warte są blisko 1,2 mln zł, natomiast dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie 583 tys. zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe