Legendy polskiej sceny szant na łomżyńskich bulwarach

  • 24.07.2020, 09:46 (aktualizacja 24.07.2020, 10:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Legendy polskiej sceny szant na łomżyńskich bulwarach
W ostatnią sobotę lipca wybrzmią na łomżyńskich bulwarach klimatyczne nuty szantowe. Trzy topowe zespoły polskiej sceny muzyki żeglarskiej i marynistycznej wykonają dla łomżyńskiej publiczności kultowe standardy szantowe. Trudu organizacji I. Festiwalu "Szanty nad Narwią" dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Łomża, podjęła się Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska we współpracy z MOSIR Łomża. Wydarzenie będzie zrealizowane przy pełnym poszanowaniu istniejących ograniczeń związanych ze stanem pandemii COVID-19.

Jak informuje LOT Ziemi Łomżyńskiej  tereny łomżyńskich bulwarów i mariny Portu Łomża w sobotę 25 lipca br gościć będą trzy kultowe na polskiej scenie muzycznej kapele szantowe. Utytułowane licznymi festiwalowymi nagrodami zespoły "Shanty Mechanicy", "Cztery Refy" i "Flash Creep", wykonają dla zgromadzonej publiczności ze sceny ustawionej w okolicy Portu Łomży, cały szereg standardów pieśni żeglarskiej. Koncert zakończy wspólne z publicznością wykonanie bardzo znanej pośród żeglarzy pieśni "Pożegnanie Liverpoolu".   

Historia dzieje się teraz
To historyczne w dziejach łomżyńskich bulwarów wydarzenie kulturalne z racji swojej niepowtarzalności uzyskało patronaty honorowe Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz Wójta Gminy Piątnicy Artura Wierzbowskiego. Organizatorzy zapowiadają wolę jego cyklicznego realizowania i stworzenia dorocznego markowego w dziedzinie łomżyńskiej kultury wydarzenia skierowanego do masowego odbiorcy, a w szczególności do miłośników muzyki szantowej. Festiwal uzupełni bogatą miejską ofertę wakacyjnych wydarzeń uatrakcyjniających pobyt w naszym regionie dla mieszkańców i turystów.

Rejestracja udziału w koncercie
Organizatorzy wobec konieczności przestrzegania warunków Rozporządzenia Rady Ministrów z 19.06.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zostali postawieni przed koniecznością wprowadzenia specjalnego trybu rejestracji dla uczestników koncertu. Widzowie wydarzenia będą mieli do dyspozycji specjalnie wygrodzony barierkami teren, na którym będą dostępne w liczbie do 150. wyłącznie miejsca siedzące z zachowaniem obowiązujących norm dystansu społecznego.

Przed wejściem na wygrodzony teren dla każdego z widzów będzie dokonany pomiar temperatury oraz wprowadzony obowiązek dezynfekcji rak, wypełnienia ankiety epidemiologicznej i posiadania środków ochrony osobistej typu: maseczka lub przyłbica.
Dla sprawnego przebiegu procesu rezerwacji miejsc organizator wprowadza możliwość wcześniejszej rejestracji obecności. Osoby chętne do wzięcia udziału w koncercie proszone są o potwierdzenie tego w terminie do dnia 24 lipca wysyłając zgłoszenie na maila: [email protected] z podaniem swojego imienia i numeru telefonu. Organizator dla wszelkich wyjaśnień związanych z procesem rezerwacji miejsca udostępnia również nr tel.: 660 163 846.

Szczegółowy harmonogram festiwalu "Szanty nad Narwią":1/ Rejestracja widzów festiwalu: 17:30 - 18:00
2/ Powitanie i prezentacja wykonawców festiwalowych: 18:00 - 18:15
3/ Występ zespołu "Flash Creep": 18:15 - 19:15
4/ Występ zespołu "Cztery Refy": 19:15 - 20:15
5/ Występ zespołu "Mechanicy Shanty": 20:15 - 21:15
6/ Zakończenie festiwalu - rozdawanie autografów: 21:15 - 21:30

Uwaga:
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizator informuje o możliwym ich braku w dniu imprezy dla osób, które wcześniej nie dokonały rejestracji swojego udziału w koncercie. Osoby które nie będą posiadały indywidualnych środków ochrony lub nie wypełnią ankiety epidemiologicznej, bądź też pomiar temperatury będzie u nich w istotny sposób nieprawidłowy, dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników nie będą miały możliwości wejścia na wygrodzony przez organizatora teren przeznaczony dla widzów koncertu.

Na terenie wygrodzonym obowiązuje zakaz spożywania napojów alkoholowych oraz palenia papierosów.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe