Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 142 - [VIDEO]

  • 25.07.2020, 13:03 (aktualizacja 25.07.2020, 13:14)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 142 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Nie dla podziału Mazowsza. Samorząd województwa zapowiada walkę o jednorodność regionu

“Podział województwa jest absurdalny, prawnie niedopuszczalny i destrukcyjny”. To odpowiedź marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika na doniesienia prasowe o planowanym przez PiS podziale administracyjnym Mazowsza. Kalkulacja jest prosta. Podział województwa zniszczy Mazowsze. Bez metropolii warszawskiej będzie zmuszone utrzymać m.in. ¾ dróg oraz połowę szpitali i instytucji publicznych za 13 procent dotychczasowych dochodów. 

 

Pruszków będzie miał Nowy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Jeszcze w starych i wysłużonych murach, które lata świetności dawno mają za sobą. Ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem podopieczni oraz kadra pedagogiczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie będą mogli wprowadzić się do nowego obiektu. Wyczekiwana od lat budowa ruszyła. Wartość inwestycji to ponad 43 miliony złotych. 

 

Są pieniądze na dokończenie remontu ul. Poniatowskiego w Siedlcach

Miasto Siedlce zakończy przebudowę jednej z ważniejszych ulic w mieście – ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego. Miliion 800 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego pozwoli na skuteczną odmianę wizerunku miasta. Ale nie tylko. Znacznej poprawie  ulegnie transport chorych karetkami do znajdującego się przy tej ulicy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II.

 

 

66 milionów złotych na drogę w gminie Bieżuń

Umowa z wykonawcą podpisana. Oznacza to, że droga wojewódzka nr 541 na terenie gminy Bieżuń zostanie rozbudowana. Będzie to drugi etap inwestycji, której koszt to ponad 66 milionów złotych. Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki środkom z budżetu Mazowsza. 

 

Przedszkole w Stoku Lackim rośnie w siłę

Stok Lacki to miejscowość, która w gminie Siedlce rozrasta się najprężniej.  Powstaje tam wiele  nowych domów, wraz z którymi pojawiają się także większe potrzeby. Jedną z nich jest chociażby zapewnienie dzieciom miejsc w przedszkolu. To, które funkcjonuje przy Zespole Oświatowym mogłoby mieć z tym problem. Jednak dzięki prawie 2,5 milionowemu dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego placówka ta wybuduje nowe pomieszczenia dla dzieci. 

 

Regionalne Centrum Kultury w Myszyńcu otwarte szerzej na mieszkańców

Gmina Myszyniec poszerzy ofertę kulturalną Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej. Wartość inwestycji to 980 tysięcy złotych, z czego blisko 600 tysięcy stanowi dofinansownie samorządu Mazowsza. 

 

Powiat makowski z kolejną drogową inwestycją 

Powiat makowski przebuduje i wyremontuje ponad 9,5 kilometrowy odcinek na trasie Rzewnie-Grudunki-Brzuze. Wartość inwestycji to 5 milionów złotych, z czego aż 3 stanowi dofinansowanie samorządu województwa mazowieckiego. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe