Pies wskazał miejsce ukrycia 17 tys. paczek papierosów

  • 30.07.2020, 10:37
  • Red
Pies wskazał miejsce ukrycia 17 tys. paczek papierosów
Podlaska KAS znalazła ponad 17 tys. paczek papierosów ukrytych w specjalnych skrytkach w podłodze ciężarówki przewożącej transport płyt MDF. Funkcjonariuszom w udaremnieniu przemytu pomógł Jona, pies służbowy, który wskazał owo miejsce.

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa nie dopuściła do nielegalnego przemytu papierosów na przejściu granicznym w Bobrownikach. Funkcjonariusze instytucji po raz kolejny nie dali się oszukać. Tym razem w walce z przemytnikami wsparła ich Jona, pies służbowy podlaskiej KAS, który bez problemu wskazał miejsce ukrycia ponad 17 tys. paczek przemycanych papierosów.

Gdyby przemycane papierosy sprzedano w Polsce skarb państwa straciłby blisko 400 tys. zł.

Kolejny duży przemyt papierosów udało się wykryć na przejściu granicznym w Bobrownikach. Pracujący na przejściu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas prowadzonej kontroli wytypowali ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych przewożącą płyty MDF. Pies służbowy Jona przeszukując naczepę ciężarówki wskazał funkcjonariuszom podejrzane miejsce, w którym jak się później okazało kierowca ukrył ponad 17 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.  

Polak kierujący samochodem przyznał się do próby przemytu. Swoim czynem naraził skarb państwa na stratę blisko 400 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków. 

Kierowcy postawiono zarzuty dotyczące próby przemytu papierosów i  przesłuchano w charakterze podejrzanego. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny.

To trzecie w krótkim czasie ujawnienie przemytu papierosów w Bobrownikach. W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariuszom podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej  udało się udaremnić próbę przemytu 10 tys. paczek papierosów w transporcie węgla do grilla oraz 16,5 tys. paczek w transporcie desek.

red_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe