417 tys. zł na projekty LGD

  • 31.07.2020, 09:54 (aktualizacja 31.07.2020, 09:54)
  • Red
417 tys. zł na projekty LGD
Zarząd województwa podlaskiego przyznał dotacje w wysokości blisko 417 tys. zł na projekty realizowane w ramach Lokalnych Grup Działania. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych otrzyma wsparcie na realizację projektu „Program Aktywności Lokalnej w gminie Piątnica i w gminie Śniadowo”, którego głównym celem jest zaktywizowanie i zorganizowanie społeczności lokalnej. Projekt jest skierowany do osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, ich otoczenia oraz społeczności lokalnej. W ramach aktywizacji społecznej przewidziane są warsztaty, kursy, szkolenia, inicjatywy społeczne, wsparcie pracowników socjalnych. W ramach aktywizacji zawodowej przewiduje się m. in.: kursy zawodowe, staże zawodowe, poradnictwo indywidualne, wsparcie pracowników socjalnych.

Projekt będzie realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy i Ośrodek Pomocy Społecznej w Śniadowie. Wartość dofinansowania projektu wynosi 316 815,58 zł. Projekt zgłoszony został w ramach Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Sąsiedzi".

Z kolei Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Drohiczynie będzie realizować projekt „SOWA II – Społeczność, Organizowanie, Współdziałanie, Angażowanie”. Działania w projekcie mają na celu wsparcie ukierunkowane na zwiększenie uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym oraz rozwój lokalnych inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społecznych. Zaplanowano tu działania o charakterze środowiskowym, organizacja spotkań, konsultacji, działania edukacyjne i debaty społeczne dla mieszkańców. Działania te pozwolą na zwiększenie aktywności oraz integracji lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem grup defaworyzowanych i środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Wartość dofinansowania projektu wynosi 100 tys. zł Projekt zgłoszony został w ramach "Lokalnej Grupy Działania Tygiel Doliny Bugu". Wnioskodawcą w projekcie jest Gmina Drohiczyn.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe