Rocznica powstania warszawskiego w Łomży [FOTO]

  • 01.08.2020, 17:52
  • Red
Rocznica powstania warszawskiego w Łomży [FOTO]
Dokładnie 76 la lat temu wybuchło największe zbrojne powstanie w Europie przeciwko hitlerowskim Niemcom. Przez 63 dni Polacy walczyli z największą ówczesną siłą na świecie. Dziś kolejna rocznica powstania Warszawskiego.

W sobotę, 1 sierpnia 2020 roku 76. rocznica powstania warszawskiego obchodzona była również w Łomży. Tego dnia o godz. 17:00 Mariusz Chrzanowski, prezydent miasta, radny Artur Nadolny, poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski i oraz mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili znicz pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej znajdującymi się przy Szkole Muzycznej, przy Al. Legionów 36. Władze miasta oddały hołd ludziom, którzy nie zgodzili się na życie i funkcjonowanie pod rozkazami okupanta.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe