Redaktor Cezary Zborowski zastępcą wójta Gminy Łomża - [FOTO]

  • 05.08.2020, 11:39 (aktualizacja 05.08.2020, 14:26)
  • Tylko dobre informacje
Redaktor Cezary Zborowski zastępcą wójta Gminy Łomża - [FOTO] Gmina Łomża
- Chcemy w jeszcze większym stopniu zadbać o rozwój gospodarczy Gminy Łomża – mówił podczas lipcowej sesji Rady Gminy Łomża Wójt Piotr Kłys zapowiadając wyodrębnienie w strukturze Urzędu Gminy Wydziału Rozwoju. Zmiana weszła w życie od 1 sierpnia 2020 roku. Pracę nowego wydziału będzie koordynował Cezary Zborowski, którego wójt Piotr Kłys powołał na stanowisko zastępcy wójta Gminy Łomża czytamy na oficjalnej stronie Gminy.

Gmina Łomża jest dużą gminą mającą ponad 11 tysięcy mieszkańców. To najbardziej dynamiczna gmina na terenie Powiatu Łomżyńskiego i jedna z najbardziej dynamicznych gmin w województwie podlaskim. Jest też jedną z nielicznych gmin w regionie, w których z roku na rok przybywa mieszkańców i podmiotów gospodarczych.

- Decyzja w tej sprawie podyktowana jest stale rosnąca liczbą zadań, realizowanych przez nasz stale rozwijający się samorząd, ale także koniecznością zachowania ciągłości władzy – mówił Wójt Piotr Kłys. - Jeszcze szybszy rozwój gminy to główny powód zatrudnienia Pana Cezarego Zborowskiego. Kolejnym powodem wskazującym na konieczność powołania zastępcy jest zapewnienie bezpieczeństwa gminie poprzez zachowanie ciągłości władzy.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym trzydziestodniowa absencja wójta, który nie ma zastępcy jest powodem do powołania komisarza, aby zapewnić wszystkie funkcje organu wykonawczego. Epidemia koronawirusa pokazała, że to realne zagrożenie.
- Poza tym Regionalna Izba Obrachunkowa od wielu lat we wszystkich kontrolach wskazywała na konieczność zatrudnienia zastępcy w tak dużym i dynamicznym samorządzie – dodawał Wójt Piotr Kłys.

Cezary Zborowski ma 46 lat. Jest magistrem politologii. Studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Dotychczas zawodowo związany był z lokalnymi i regionalnymi redakcjami. Współtworzył m.in. Diecezjalne Radio Nadzieja, był wydawcą Obiektywu – programu informacyjnego TVP o. Białystok. Był redaktorem naczelnym Gazety Bezcennej i portalu www.4lomza.pl. Przez kilka lat pełnił funkcję sekretarza Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oddział w Białymstoku. Współpracował również z Arturem Filipkowskim szefem Grupy Medialnej Narew przy realizacji serwisów informacyjnych Telewizji Łomża.

Poprosiliśmy byłego dziennikarza 4lomza.pl o komentarz.

- Po dwudziestu latach pracy w dziennikarstwie ta propozycja wydawała się bardzo ciekawa. To są nowe wyzwania, których chciałbym się podjąć- mówi Cezary Zborowski, nowy zastępca wójta Gminy Łomża.

Jak sam wskazuje, w regionie widzi duży potencjał, a swój czas chce jak najlepiej spożytkować.

- Sądzę, iż przed całym naszym regionem, nie tylko Gminą Łomża istnieją duże możliwości związane z rozwojem. Jest trudny okres związany z pandemią COVID-19, ale z drugiej strony jest szansa na zmiany infrastrukturalne i chciałbym właśnie ten okres dobrze wykorzystać. W niedługim czasie będziemy mieć drogę ekspresowa S61, być może uda się również doprowadzić do budowy  kolei. Rząd zapowiada fundusze na inwestycje lokalne i warto z tych środków skorzystać i ubogacić nasz region infrastrukturalnie - dodaje Cezary Zborowski.

Z kolei Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża zapewniał o profesjonalizmie swojego nowego zastępcy. 

- Jestem przekonany o jego najlepszych kompetencjach do pełnienia powierzonych funkcji. Jest nas teraz dwóch wójtów – jeszcze szybciej będziemy rozwijać naszą gminie. Pracy jest tak dużo, że starczy dla nas obu – dodawał wójt Piotr Kłys podczas ostatniej sesji Rady Gminy, gdy oficjalnie przedstawiał Pana Zborowskiego, jako przyszłego zastępcę wójta, radnym Gminy Łomża.  

Dotychczas, od objęcia stanowiska w 2014 roku, wójt Piotr Kłys zarządzał gminą jednoosobowo.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazmierz
Kazmierz 05.08.2020, 14:05
żenada i kompletna kompromitacja wójta

Pozostałe