Lech Antoni Kołakowski z pismem do Ministra Finansów o przebudowę skrzyżowania w Chojnach Młodych

  • 05.08.2020, 15:57 (aktualizacja 05.08.2020, 17:15)
  • Red
Lech Antoni Kołakowski z pismem do Ministra Finansów o przebudowę skrzyżowania…
Lech Antoni Kołakowski, poseł na Sejm RP skierował pismo do Tadeusza Kościńskiego, ministra finansów w związku z sfinansowaniem przebudowy skrzyżowania w Chojnach Młodych. Parlamentarzysta wskazuje, iż jest to pilna, a także potrzebna inwestycja, a kwota tego przedsięwzięcia sięgać ma ok. 2 mln zł.

Poseł na Sejm RP, Lech Antoni Kołakowski przesłał pismo do szefa resortu finansów, Tadeusza Kościńskiego. Dotyczy ono przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi  nr 1912B, 1913B oraz 1946B w miejscowości Chojny Młode, a także zabezpieczenie środków środków finansowych w kwocie ok. 2 mln zł na realizację inwestycji.

Jak argumentuje parlamentarzysta, Chojny Młode ma być najbardziej niebezpiecznym miejscem na drogach w tej części Polski. Natomiast na feralnym skrzyżowaniu od wielu lat dochodzi do wypadków tym również śmiertelnych.

Lech Antoni Kołakowski podkreśla również, że droga krajowa nr 61 jest drogą o największym natężeniu ruchu w regionie Łomży, a owo natężenie na odcinku Miastkowo-Łomża sięga  ok. 8000 pojazdów dziennie.

Ponadto, sami mieszkańcy zgłaszali potrzebę przebudowy skrzyżowania, a w ramach protestu dochodziło także do blokady drogi w Chojnach Młodych, gdyż przechodzi przez nią również przejście dla pieszych przez które uczęszczają dzieci idące do szkoły.

Parlamentarzysta zwraca się również do szefa resortu finansów o przydzielenie środków na tę inwestycję, które wynoszą ok. 2 mln zł.  Jak podkreśla, jest to strategiczna droga zarówno pod względem gospodarczym jak i turystycznym.

Poniżej prezentujemy pismo w pełnej treści.

 

red_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe