Udane starty lekkoatletów „PREFBETU ŚNIADOWO’’ Łomża z marszałkowskim wsparciem [FOTO]

  • 07.08.2020, 14:09
  • Red
Udane starty lekkoatletów „PREFBETU ŚNIADOWO’’ Łomża z marszałkowskim wsparciem [FOTO]
Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża ma powody do zadowolenia – uważa jego prezes i szkoleniowiec Andrzej Korytkowski. W trudnych warunkach ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, trenują i osiągają wyniki na krajowym poziomie.

Jak podkreśla Andrzej Korytkowski, na powszechne problemy z sytuacją zdrowotną, nałożyły się w przypadku klubu także finansowe. 

- To efekt wielkich i niezrozumiałych cięć finansów dla najlepszego na arenie krajowej łomżyńskiego klubu dokonanych przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na wniosek jego doradców. Mimo to sportowcy pracują nad formą i osiągają znakomite wyniki – mówi prezes.

Kolejne awanse na mistrzostwa Polski lekkoatleci PREFBET-u wywalczyli na zawodach w Toruniu i Białymstoku. W mieście Kopernika po 4 latach przerwy macierzyńskiej  i związanej z walką z chorobą nowotworową na dystansie 5000 metrów wystartowała Justyna Korytkowska zajmując 4 miejsce. Pokonała jednak ten dystans w czasie 16:51,7, co oznacza uzyskanie minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów zaplanowane we Włocławku.

- Bardzo ciekawa jest sprawa z zawodami w Białymstoku. Otóż w stoli województwa podlaskiego odbył się… VII Łomżyński Mityng Wakacyjny organizowany przez klub „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża przy współpracy OZLA Białystok , któremu serdecznie dziękuję. Jestem także ogromnie wdzięczny za życzliwość, pomoc i wsparcie finansowe  marszałkom województwa i Urzędowi Marszałkowskiemu. Rozegrany po raz siódmy mityng jest także kontynuacją zawodów międzynarodowych, które odbywały się przez kilka lat w Łomży z udziałem m. in. takich znakomitości polskiej lekkoatletyki jak Konrad Bukowiecki, Piotr Lisek czy Małgorzata Hołub-Kowalik z naszej złotej sztafety 4x400 m. Niestety, tym razem nie otrzymaliśmy pomocy od  władz miasta na ten cel. Do tego zaczęliśmy mieć „pod górkę” we współpracy z MOSiR zarządzanym przez Andrzeja Modzelewskiego (również zasiadał w komisji opiniującej  przydział środków dla naszego klubu) i zostaliśmy zmuszeni do organizacji i kontynuacji naszej imprezy w Białymstoku – wyjaśnia Andrzej Korytkowski.

Jak dodaje, nowe miejsce rozegrania imprezy okazało się świetnym pociągnięciem, bo w zawodach wzięły udział 24 kluby z 6 województw, a w 23 konkurencjach wystartowało prawie 200 sportowców.

- Organizację i pomoc prawie w całości przyjęły na swoje barki OZLA i BOSiR Białystok, którym bardzo dziękuję – dodaje prezes PREFBET-u.

W białostockich zawodach jego zawodnicy wywalczyli kolejne awanse do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Młodzików.

- Na szczególne wyróżnienie zasługuje Martyna Krawczyńska, która w biegu na 800 metrów poprawiła rekord życiowy o prawie 7 sekund uzyskując fantastyczny wynik 2:11,06. To obecnie najlepszy rezultat w Polsce nie tylko w kategorii juniorek młodszych, ale również… juniorek! Drugą świetną konkurencją w naszym wykonaniu był bieg na 400 m. Wszyscy nasi zawodnicy  sztafety 4x400 juniorów młodszych, która 3 dni wcześniej uzyskała najlepszy wynik w Polsce, wystartowali indywidualnie bijąc swoje rekordy życiowe! – mówi dumny szkoleniowiec.

Jak podkreśla Andrzej Korytkowski, dzięki niezwodnemu PPB PREFBET ze Śniadowa i osobistemu zaangażowaniu marszałków, zwłaszcza Marka Olbrysia, nie tylko mogła się odbyć cykliczna impreza, ale także zawodnicy za swój wysiłek i świetne wyniki mogli otrzymać nagrody.

Ciekawsze wyniki zawodników PREFBET-u:

2 miejsce. Martyna Krawczyńska, 800 m - 2:11,06 (rekord życiowy, najlepszy wynik w Polsce U-18 i U-20, awans na MP);

3. Piotr Dąbrowski, 400m - 49.69 (rek. życiowy, 5. wynik w Polsce U-18, awans na MP)

4. Bartosz Jurak, 400 m - 49.97 (rek. życiowy, 6. wynik w Polsce U-18, awans na MP);

5. Igor Duchnowski, 400 m - 50.13(rek. życiowy, 8. wynik w Polsce U-18, awans na MP);

7.Aleksander Zwirkowski, 400 m - 51.42 (rek.życiowy);

3. Paweł Dąbrowski,100 m -11.23 (rek. życiowy, awans na MP);

4. Paweł Dąbrowski, 200 m - 23.02 (awans na MP);

1. Karolina Dzwonkowska, 1500 m z przeszkodami - 5:26,91(rek. życiowy, awans na MP)

2. Bartłomiej Folga, 1500 m - 4:08,62 (awans na MP);

3. Jakub Stefańczyk, 1500 m - 4:34,35 (rek. życiowy);

2. Piotr Bagiński, 600 m - 1:30,23 (rek. życiowy, awans na MP);

3.Wiktoria Grabowska, 600 m  -1:46,89 (rek. życiowy).

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe