Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 144 - [VIDEO]

  • 10.08.2020, 07:54 (aktualizacja 10.08.2020, 08:46)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 144 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Nie dla podziału Mazowsza. Unijne fundusze mogą być zagrożone

Pomysł wydzielenia administracyjnego stolicy z Mazowsza to pomysł, o którym coraz śmielej mówią politycy partii rządzącej. Powód? Wydzielenie generującej dochody stolicy miałoby zagwarantować zubożałej reszcie regionu dalsze korzystanie ze środków unijnych. Jednak jak wskazują źródła w Komisji Europejskiej ewentualny podział administracyjny woj. mazowieckiego na obecnym etapie nie ma żadnego wpływu na podział środków unijnych. Tak wskazują źródła w Komisji Europejskiej.

 

Inwestycja, o której od dziesięcioleci marzą przasnyszanie staje się faktem

Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotowskiego w Przasnyszu powstał w latach 30-tych XX wieku. Fundusze na jego budowę zgromadzono m. in. ze zbiórek publicznych, a kamień węgielny pod inwestycję położył w maju 1930 roku prezydent Ignacy Mościcki. Budynek przez lata gościł wiele instytucji. W ubiegłym roku został wpisany do rejestru zabytków województwa mazowieckiego. I choć nie jest muzeum, tonie w mrokach poprzedniej epoki. Niedostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych czy przeciekający dach, doraźnie łatany papą, to tylko wierzchołek góry problemów. Od dziesięcioleci inwestycja ta znajduje się w sferze marzeń przasnyszan. 

 

Umowy na budowę stacji meteorologicznych podpisane

Ułatwią ustalenie skali suszy rolniczej, a co za tym idzie pomogą rolnikom przede wszystkim w procesie uzyskiwania odszkodowań. Ale nie tylko. Dadzą solidne podstawy do wyboru struktury upraw w gospodarstwie. Mowa o 17 stacjach meteorologicznych, które już niebawem powstaną na terenie Mazowsza. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przekaże powiatom łącznie 800 tysięcy złotych. 

 

 

3 miliony na budowę mostu w Szulmierzu i remont drogi nr 720 w Błoniu i Nadarzynie

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza w Szulmierzu powstanie nowy most. Koszt inwestycji to 1,5 miliona złotych. Roboty powinny zakończyć się do końca roku. Koljne 1,5 miliona władze Mazowsza przeznaczą na remont nawierzchni na drodze wojewódzkiej numer 720. Umowy w tej sprawie właśnie zostały podpisane.

 

Warszawa zmodernizuje bazę sportową

Na warszawskim Targówku, a ściślej przy Szkole Podstawowej nr 114 powstanie boisko szkolne do siatkówki i koszykówki z prawdziwego zdarzenia. Dzielnica otrzymała 100 tysięcy złotych dofinansowania w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. 

 

Startuje Kameralne Lato

Radom to drugie pod względem wielkości miasto Mazowsza, ośrodek akademicki, miasto z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i walorami architektonicznymi. Wielu warszawiaków nie zna Radomia, To właśnie dzięki Festiwalowi “Kameralne Lato” przekonują się, że raptem 100 km od stolicy znajduje się miasto ładne, zadbane, z ciekawą architekturą i dobrymi restauracjami, a ponadto położone niedaleko atrakcyjnych terenów przyrodniczych. Od kilkunastu lat początek lipca w tym mieście należał do filmowców.  Były warsztaty dla młodzieży, projekcje plenerowe, koncerty i imprezy towarzyszące. Tym razem plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa, ale nie wykreśliła festiwalu "Kameralne Lato" z kalendarza imprez radomskich. Filmowcy wracają do Radomia. Tegoroczna myślą przewodnią festiwalu jest hasło: “Od Nowa”.  

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe