Kuźnica. Kolejny duży przemyt papierosów w rękach podlaskiej KAS

  • 09.08.2020, 16:29
  • Red
Kuźnica. Kolejny duży przemyt papierosów w rękach podlaskiej KAS
Transport desek miał być kolejną przykrywką dla dużego przemytu papierosów, który wykryty został na przejściu granicznym w Kuźnicy. Pod podłogą ciężarówki schowanych było blisko 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ich znalezieniu pomógł rentgen którym prześwietlono podejrzaną naczepę auta.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy podczas prowadzonej kontroli wytypowali ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych prowadzoną przez obywatela Ukrainy. W aucie znajdował się transport desek, które miały trafić do jednej z fabryk na terenie Polski. Ciężarówka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, którzy skierowali ją na prześwietlenie skanerem rentgenowskim. Okazało się, że mieli rację. Po wyładowaniu towaru i odkręceniu płyt zabezpieczających skrytkę, w podłodze naczepy w tzw. korycie, znaleźliśmy 13,5 tys. paczek papierosów, które kierowca próbował nielegalnie wwieźć do Polski.

Gdyby przemycane papierosy sprzedano w Polsce Skarb Państwa straciłby ponad 300 tys. zł.

Kierowcy postawiono zarzuty dotyczące próby przemytu papierosów i  przesłuchano w charakterze podejrzanego. Przyznał się do próby przemytu i złożył wyjaśnienia. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny.

Deski są w ostatnim czasie popularną przykrywką dla przemytu papierosów. Kilka dni wcześniej na przejściu granicznym w Bobrownikach funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli przemyt 16,5 tys. paczek papierosów, które także były ukryte w transporcie desek.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe