Zaczytane ławeczki wróciły do Łomży

  • 11.08.2020, 08:51
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Zaczytane ławeczki wróciły do Łomży
Dwie ławki w kształcie otwartych książek stanęły na nadnarwiańskich bulwarach oraz w parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Mają one na celu promocję czytelnictwa, kultury i sztuki wśród łomżan. Można na nich nie tylko usiąść, ale też bezpłatnie pobrać utwory literackie za pomocą kodów QR umieszczonych na tabliczkach opisujących daną ławkę.

Jak informuje Lukasz Czech z łomżyńskiego ratusza we wrześniu ubiegłego roku na dziesięć tego typu obiektów małej architektury można było natrafić w różnych miejscach naszego miasta. Inicjatywa promująca czytelnictwo była organizowana we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Towarzyszyła jej zbiórka używanych książek, które trafiły do szpitalnych biblioteczek. Wówczas „zaczytane ławeczki” były wypożyczone. Akcja jednak na tyle spodobała się mieszkańcom, że prezydent Mariusz Chrzanowski podjął decyzję o zakupie dwóch ławeczek, które już na stałe wpiszą się w pejzaż Łomży. Dzisiaj (10.08) stanęły one na bulwarach nadnarwiańskich oraz w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe