Jedni mają świadectwa, inni będą poprawiać

  • 11.08.2020, 15:38 (aktualizacja 11.08.2020, 15:47)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Jedni mają świadectwa, inni będą poprawiać
Uzbrojeni w maseczki i wszelkie inne środki ochrony osobistej, za pióra chwycili z niemałym opóźnieniem, bo dopiero z początkiem czerwca. Teraz, po blisko dwóch miesiącach Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego. Pełne wyniki, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu), będą znane 30 września 2020 roku.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) w województwie podlaskim przystąpiło 8 372 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Według wstępnych informacji zdało go 6 345 osób. Oznacza to, że odsetek sukcesów wynosi 75,8%. Osób, które mają prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego we wrześniu jest 1 332 (15,9%). Natomiast w województwie podlaskim 695 (8,3%) osób nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.

 

Szczegółowe wyniki znajdują się pod linkiem

Jeśli chodzi o Łomżę do wszystkich egzaminów obowiązkowych przystąpiło 1 084 absolwentów. 699 z nich, to absolwenci liceów ogólnokształcących, natomiast 385 techników. Odsetek sukcesów jest bardzo podobny, jak w całym województwie podlaskim. Według wstępnych wyników w naszym mieście wynosi on 75%. Oznacza to, że świadectwo dojrzałości w dłoni ma już 813 łomżyńskich maturzystów.

 

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu), będą udostępnione 30 września 2020 r.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe