Dzisiejsza noc do innych będzie niepodobna [FOTO]

  • 12.08.2020, 13:12 (aktualizacja 12.08.2020, 13:29)
  • Tylko dobre informacje
Dzisiejsza noc do innych będzie niepodobna [FOTO] Karol Babiel
Dlaczego? Bo można oglądać tzw. deszcz meteorów, czyli zjawisko popularnie określane jako "spadające gwiazdy". Do obserwacji nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt.

Apogeum perseidów 2020 przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. To wtedy ziemia przedziera się przez chmurę drobin materii pozostawionych przez kometę swift-tuttle. Obserwacje spektakularne niebo oglądać można do 24 sierpnia. 

Perseidy są jednym z najbardziej regularnych rojów, który możemy oglądać co roku, a dodatkowo jest on widoczny z Polski. Ta noc spadających gwiazd czasem nazywana jest "łzami świętego Wawrzyńca", ponieważ 10 sierpnia jest dniem jego męczeńskiej śmierci. 

Czy spadające gwiazdy spełniają życzenia? 
 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe