7000 maseczek dla Caritasu

  • 13.08.2020, 10:45
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
7000 maseczek dla Caritasu
Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski przekazał na ręce Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. dr Andrzeja Mikuckiego 7000 maseczek ochronnych. Maseczki powstały w przywięziennej szwalni, uszyte w ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

Maseczki, które powstały dzięki staraniom Służby Więziennej z Czerwonego Boru można już liczyć w dziesiątkach tysięcy. Już od pierwszych dni pandemii więziennicy rozpoczęli akcję wspierania wielu instytucji w ten ciągle najważniejszy środek ochrony przed wirusem. By skuteczniej pomagać dyrektor jednostki ppłk Zbigniew Jankowski podpisał porozumienie z Polskim Związkiem Łowieckim z Łomży. Myśliwi dostarczali materiał a więziennicy dbali o to by powstawały z niego jak najlepiej uszyte maseczki. Szpital w Łomży, Zambrowie, Ostrowi Mazowieckiej, gmina Łapy, Izba Administracji Skarbowej, to tylko niektórzy z obdarowanych instytucji.

Tym razem 7000 maseczek trafiło do Caritasu Diecezji Łomżyńskiej. Ten jakże potrzebny dar przyjął z rąk dyrektora ZK w Czerwonym Borze ppłk. Zbigniewa Jankowskiego ks. kan. dr Andrzej Mikucki.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej to powołana w 1990 roku organizacja zajmująca się przede wszystkim pomocą charytatywną. Łomżyński Caritas prowadzi też działalność rehabilitacyjną osób chorych czy akcję pomocy Ukrainie. Nie jest to jedyna pomoc dla Caritasu z jaką pospieszyli więziennicy z Czerwonego Boru. Wcześniej Dyrektor jednostki ppłk Zbigniew Jankowski przekazał na rzecz „Caritas bliźnim” wycofany z użytkowania pojazd marki Citroen Jumper.

 

kpt. Dariusz Śmiechowski

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe