Nowe uliczki w Łomży

  • 13.08.2020, 11:20 (aktualizacja 13.08.2020, 14:49)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Nowe uliczki w Łomży
Zakończyła się budowa kolejnych ulic realizowanych przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych. Na terenach przemysłowych zrealizowano sięgacz ulicy Poligonowej, natomiast na osiedlu „Wschód” wykonano nawierzchnię wraz z infrastrukturą towarzyszącą ulic Stefana Batorego, Władysława Jagiełły i Królowej Jadwigi. Już w ubiegłym roku oddano tam do użytku ul. Kazimierza Wielkiego.

Uliczki na osiedlu Wschód wpłyną na wzrost poziomu bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców tej malowniczej okolicy. Natomiast sięgacz ulicy Poligonowej to nasz ukłon w kierunku prowadzących tam swoją działalność przedsiębiorców i ich klientów – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

Przebudowa ulic na osiedlu Wschód kosztowała ponad 6 mln zł, z czego prawie 2,7 mln zł to dofinansowanie z FDS. W ramach prac wykonano nowe nawierzchnie dróg, chodniki, zjazdy, kanalizację i oświetlenie. Natomiast na sięgaczu ul. Poligonowej, oprócz powyższych prac, wybudowano także parkingi. Koszt tej inwestycji wyniósł 735 tys. zł, z czego 365 tys. zł to wsparcie zewnętrzne.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe