"Kto zakłada mundur, to poświęca się dla dobra Ojczyzny aż do jego zdjęcia"

  • 14.08.2020, 09:13 (aktualizacja 14.08.2020, 09:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
"Kto zakłada mundur, to poświęca się dla dobra Ojczyzny aż do jego zdjęcia"
W łomżyńskim Urzędzie Miejskim władze Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego spotkały się z przedstawicielami wojska i kombatantami. Było to tradycyjne spotkanie, poprzedzające obchody Święta Wojska Polskiego w naszym mieście. W tym roku uczestniczyli w nim również parlamentarzyści z naszego regionu.

Kto zakłada mundur, to poświęca się dla dobra ojczyzny aż do jego zdjęcia – podkreślał płk Paweł Gałązka, dowódca 18. Pułku Logistycznego i garnizonu łomżyńskiego. Cieszył się, że udało się doprowadzić do tego, iż powstał garnizon, który obejmuje nie tylko miasto Łomża, ale też powiaty łomżyński, kolneński, moniecki, wysokomazowiecki, zambrowski. - Ranga w tym zakresie wojskowym wzrasta, bo daje to możliwość współpracy nie tylko na niwie wojskowej, ale również samorządowej - mówił płk Gałązka  informując, że po objęciu w ubiegłym roku funkcji dowódcy wystąpił do Ministra Obrony Narodowej o to, aby dowodzony przez niego pułk przyjął wiodącą nazwę łomżyński. Wyraził również nadzieję, że będzie on mógł oficjalnie kontynuować tradycje 33. Pułku Piechoty, z patronem gen. bryg. Marianem Stanisławem Raganowiczem, długoletnim dowódcą przedwojennym. - Pułk się formuje, coraz więcej żołnierzy przybywa, również osób na stanowiska pracowników resortu obrony narodowej, co jest z pożytkiem dla wojska, ale też społeczeństwa i miasta – mówił płk Paweł Gałązka jednocześnie dziękując samorządowcom za bardzo dobrą współpracę.

Również zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki podkreślał znakomitą kooperację pomiędzy wojskiem i samorządem, wymieniając m.in. organizację różnych uroczystości oraz wsparcie w okresie  pandemii w zaopatrzeniu w maski i przyłbice ochronne. Nie ukrywał, że władze miasta są bardzo zainteresowane tym, aby wojsko w Łomży się rozwijało.

Prowadzimy bardzo intensywne rozmowy w sprawie pomocy w zorganizowaniu  lokum dla kadry wojska. Myślę, że w niedługim czasie ta liczebność wojska znacznie się zwiększy, bo to wielki honor dla miasta, że możemy gościć żołnierzy, a przecież wojsko od zawsze cieszy się wielką estymą w społeczeństwie – mówił zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Podziękował również organizacjom kombatanckim za pielęgnowanie tradycji i dbanie o propagowanie historii naszego kraju.

Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska zauważyła, że zaufanie do wojska w ciągu ostatnich lat wzrasta.

 Dzisiaj jest to instytucja państwowa, które posiada najwyższe zaufanie społeczne. Dla nas jest to miernik tego, co się w kraju dzieje, bo wysokie zaufanie do wojska pokazuje, że państwo polskie działa sprawnie i dobrze – mówiła wicestarosta Maria Dziekońska dodając, że też dzięki temu Święto Wojska Polskiego nabiera coraz większego znaczenia, co widać po ilości mieszkańców w uroczystościach. 

W spotkaniu uczestniczyli także posłowie Lech Kołakowski i Paweł Krutul oraz senator Marek Komorowski, którzy w swoich wystąpieniach podziękowali żołnierzom za ich służbę oraz przekazali najlepsze życzenia z okazji zbliżającego się święta. W Ratuszu nie zabrakło również przedstawicieli m.in. Wojskowej Komendy Uzupełnień, 13. Batalionu Lekkiej Piechoty, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Spotkanie zakończył toast lampką szampana za kombatantów, żołnierzy oraz naszą ojczyznę.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe