Białystok Ghetto Underground z okazji 77. rocznicy powstania w getcie białostockim [VIDEO]

  • 14.08.2020, 13:24 (aktualizacja 14.08.2020, 21:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Białystok Ghetto Underground z okazji 77. rocznicy powstania w getcie białostockim [VIDEO]
Tym razem nie było “Dony”, “Rebeki” ani “Skrzypka na dachu”. Nie było sentymentalnych skrzypiec i rzewnych melodii. Było zupełnie inaczej, ale było o śmierci, wściekłości, walce, izolacji, tęsknocie, miłości i nienawiści. Taki spektakl muzyczny mogli przeżyć widzowie zgromadzeni na koncercie Białystok Ghetto Underground z okazji 77. rocznicy powstania w getcie białostockim.

Domy przy Jurowieckiej, Ciepłej, Fabrycznej, Nowogródzkiej były świadkami największego zrywu antyhitlerowskiego w Białymstoku – powstania w getcie w sierpniu 1943 r. Te same domy były świadkami koncertu z utworami, które od czasów wojny w większości nigdy nie były w Polsce grane, z pierwszymi polskimi tłumaczeniami tekstów z jidysz i taką muzyką, do jakiej zapewne by zostały napisane, gdyby powstały współcześnie. Dla artystów wystąpienie w projekcie to wielki zaszczyt. 


Organizatorami koncertu były Białostocki Ośrodek Kultury, Białystok Ghetto Underground oraz Galeria Jurowiecka. Patroni wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstokui  Żydowski Instytut Historyczny

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe