Kronika Województwa Podlaskiego 631 [VIDEO]

  • 20.08.2020, 08:12 (aktualizacja 20.08.2020, 10:55)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
 Kronika Województwa Podlaskiego 631 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

INWESTYCJE: Sejny i Zambrów stawiają na nowe inwestycje, trafi do nich łącznie 5,3 mln zł z funduszy europejskich. Zarząd Województwa Podlaskiego przekaże samorządom Zambrowa i Sejn środki na utworzenie terenów inwestycyjnych. Dotacja dla Zambrowa wyniesie 2 miliony 400 tysięcy złotych 

KOMUNIKACJA: Pasażerowie podróżujący po naszym województwie mogą skorzystać z przejazdu autobusem napędzanym elektrycznie. Spółka PKS Nova przyjęła na testy pojazd elektryczny. Testowany autobus posiada klimatyzację, 59 wygodnych miejsc siedzących wyposażonych w ładowarki USB oraz system automatycznego opuszczania podwozia znacznie ułatwiający wejście do autobusu. Ale przede wszystkim jest przyjazny środowisku.

INWESTYCJE: W ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku województwo podlaskie zgłosiło projekt Stworzenie ciągu komunikacyjnego Łomża–Białystok poprzez rewitalizację wraz z elektryfikacją linii kolejowej nr 49 Łomża – Śniadowo oraz elektryfikacja i odbudowa infrastruktury obsługi pasażerskiej na linii nr 36 na odcinku Śniadowo–Łapy. Wicemarszałek Marek Olbryś przyznał, że w naszym regionie dostępność transportu kolejowego ze względu na niewystarczająco rozwiniętą infrastrukturę jest dość słaba.

WYDARZENIE: Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów, organizowany nieprzerwanie od kilkunastu lat i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. Podlaska Marka to przegląd nowych rozwiązań, trendów, smaków, to ranking układany przez Podlasian pokazujący, co w ostatnim czasie nas zachwycało i zaskakiwało. Znamy już długo wyczekiwaną listę nominowanych do nagrody tej prestiżowej nagrody.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe