Od września rusza jesienne kino samochodowe

  • 20.08.2020, 09:36 (aktualizacja 20.08.2020, 09:38)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Od września rusza jesienne kino samochodowe
Pomysł Letniego Kina Plenerowego dla zmotoryzowanych kinomanów przypadł do gustu naszym mieszkańcom, dlatego postanowiłem, że będziemy go kontynuować jesienią – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski zapraszając na wrześniowe i październikowe seanse, które będą odbywały się na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Nowością w specjalnie przygotowanej ofercie są propozycje dla dzieci i młodzieży.

Jak informuje Krzysztof Fabiszewski idea kina samochodowego jest tylko o kilkadziesiąt lat młodsza niż historia samej motoryzacji. Pierwsze seanse oglądane przez widzów we własnym aucie wyświetlano w USA już w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Zdominowane przez lata tradycyjne pokazy kinowe wracają do łask za sprawą pandemii kooronawirusa SARS-CoV-2.

Amerykański wynalazek zagościł w Łomży po raz pierwszy w lipcu i wygląda na to, że zadomowił się na dłużej. Wyświetlane w ramach Letniego Kina Plenerowego projekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem zmotoryzowanych kinomaniaków. Podobnie rzecz będzie się miała jesienią, która również upłynie pod znakiem kina samochodowego.

Wrześniowy repertuar obfitować będzie głownie w projekcje skierowane do dzieci i młodzieży oraz w nieznane szerszej publiczności kino skandynawskie nacechowane spokojną, realistyczną fabułą z elementami północno-europejskiego humoru. Nie zawiodą się również miłośnicy batalistyki, a to za sprawą estońsko-fińskiego dramatu wojennego 1944, ukazującego bratobójcze walki Estończyków wcielonych do wojska Hitlera i Stalina. Seanse październikowe, to kino grozy skierowane do osób o mocnych nerwach.

Seanse będą odbywały się od w każdą sobotę września i października na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe