Możliwe wsparcie dla podlaskich samorządów w kwocie 230 mln zł

  • 21.08.2020, 11:45 (aktualizacja 21.08.2020, 11:50)
  • Red
Możliwe wsparcie dla podlaskich samorządów w kwocie 230 mln zł
Blisko 230 mln zł otrzymać mogą podlaskie samorządy, dzięki złożonym wnioskom o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski przekazał już informację o kwocie wnioskowanego wsparcia premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Dokładnie 132, a więc wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z województwa podlaskiego złożyły wnioski o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Szef rządu, Mateusz Morawiecki otrzymał już potrzebne informacje od wojewody podlaskiego.

W związku z paragrafem 6 ust. 4 Uchwały nr 102 Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2020 roku w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego,  Bohdan Paszkowski przekazał Prezesowi Rady Ministrów zestawienie jednostek samorządu terytorialnego (gmin, miast na prawach powiatu i powiatów) z terenu województwa podlaskiego ubiegających się o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna wartość wnioskowanego wsparcia wynosi dokładnie 229.649.569,00 zł.

Największą kwotę wnioskowanych środków wykazały:

- spośród gmin: Gmina Miejska Augustów (6.321.558,00 zł)

- spośród miast na prawach powiatu : Miasto Białystok (39.463.900,00 zł)

- spośród powiatów: powiat Białostocki (11.305.331,00 zł)

Wnioski o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostały złożone przez wszystkie uprawnione do tego jednostki samorządu terytorialnego. W ramach naboru przeprowadzonego w okresie od 27 lipca do 10 sierpnia 2020 roku niezbędne dokumenty złożyły wszystkie samorządy z województwa podlaskiego, a więc łącznie 132, czyli gminy, miasta na prawach powiatu, a także powiaty.

Wsparcie na przeprowadzanie zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego otrzymywane jest po dostarczeniu informacji od wojewody do Prezesa Rady Ministrów. Z kolei szef rządu do dnia 31 sierpnia 2020 roku składa dyspozycję wypłaty środków do właściwego dysponenta, który przekazuje środki wojewodzie. Następnie owe środki przekazywane są uprawnionym jednostkom.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe