20 mln zł dla podlaskich firm

  • 24.08.2020, 10:12 (aktualizacja 24.08.2020, 10:16)
  • Red
20 mln zł dla podlaskich firm
W ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, zarząd województwa podlaskiego przyznał 20 mln zł dla 598 firm z region. Wybrane podmioty otrzymają dotację na sfinansowanie tzw. kapitału obrotowego.

Podlaskie władze przyznały 20 mln zł dla 598 firm z regionu. Dotacja pozwolić ma na sfinansowanie tzw. kapitału obrotowego.

O wsparcie mogły ubiegać się mikro- i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, w tym samozatrudnieni. Z dotacji firmy będą mogły sfinansować kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność.

– Ogromna skala zainteresowania Podlaskim Pakietem Gospodarczym pozytywnie nas zaskoczyła. Cieszę się, że nasi przedsiębiorcy tak licznie zgłosili się po to wsparcie. Przypomnę tylko, że w systemie zostało zarejestrowanych ponad 13 tys. wniosków od prawie 4 tys. firm- mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Głównym celem wsparcia, które dedykowane jest dla przedsiębiorstw, jest utrzymanie działalności gospodarczej w sytuacji nagłego niedoboru lub braku płynności.

- Ta pomoc jest bardzo potrzebna w obecnej sytuacji gospodarczej , a naszym obowiązkiem jako zarządu województwa, jest wspieranie podmiotów gospodarczych z naszego regionu – tłumaczył Artur Kosicki.

Pomoc uzyskają firmy, które odnotowały spadek obrotów o co najmniej 30% w okresie wybranego 1 miesiąca w 2020 roku, począwszy od marca 2020 roku w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19.

Utrzymanie działalności gospodarczej w tak trudnym czasie wymaga od przedsiębiorców dużej elastyczności. Dlatego tak ważne jest aby wsparcie finansowe trafiło do firm jak najszybciej.

Błyskawiczna ocena wniosków pozwoliła przyznać ponad 20 mln zł dla 598 firm w ramach Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Jest to pierwsza część listy projektów wybranych do dofinansowania.

Wsparcie i pomoc dla wybranych projektów możliwe jest dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe