1.2 mln złotych na bazę sportową dla subregionu Ostrołęckiego [VIDEO]

  • 24.08.2020, 17:51 (aktualizacja 24.08.2020, 17:54)
  • Red
1.2 mln złotych na bazę sportową dla subregionu Ostrołęckiego [VIDEO]
Boisko sportowe, skate park, kort tenisowy czy pływalnia to coś więcej niż tylko obiekty. To przede wszystkim inwestycja w zdrowie i kondycję, zwłaszcza młodych ludzi. Szansę na zadbanie o tę strefę życia dostało 14 samorządów z subregionu ostrołęckiego. To właśnie do nich trafi 1,2 mln zł wsparcia z samorządu województwa mazowieckiego na rozbudowę bazy sportowej.

- Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa wszyscy dostrzegliśmy, jak ważny jest równy rozwój młodego człowieka. To nie tylko tablet, sala lekcyjne, ale również zajęcia sportowe. Samorządowcy wciąż zgłaszają się do nas z wnioskami dotyczącymi np. nowych baz sportowych- mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75% kosztów kwalifikowalnych. Do programu zgłaszać się mogły gminy i powiaty z terenu mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych. 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe