Bokserzy wracają na ring

  • 25.08.2020, 08:44
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Bokserzy wracają na ring Wrota Podlasia
Stawiamy na sporty z rodziny olimpijskiej, bo oznaczają nie tylko sprawność fizyczną, ale także niosą ze sobą całą ideę i wartości olimpizmu: czystą rywalizację, szacunek, wychowanie – podkreśla Marek Olbryś. Wicemarszałek województwa podlaskiego odwiedził zgrupowanie młodych bokserów w Czarnej Wsi nad Jeziorem Rajgrodzkim. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wicemarszałek przekazał im upominki oraz pozdrowienia od siebie i w imieniu marszałka Artura Kosickiego i Marka Malinowskiego, który w zarządzie województwa ma w swojej pieczy sprawy sportu (a w dodatku uprawiał kiedyś boks).

W zgrupowaniu wśród lasów i nad malowniczym jeziorem bierze udział ponad 30 adeptów pięściarstwa, w tym 5 zawodniczek. Ćwiczą pod okiem trenera koordynatora zgrupowania Marcina Fabiszewskiego oraz Patryka Topczewskiego i Patryka Rostkowskiego z Hetmana Białystok. Swoim doświadczeniem wspomagają ich m. in. także Dariusz Kochanowski z Białegostoku czy Zenon Jagiełło ze Szczytna.    

- To dla nas satysfakcja i przyjemność, że możemy pomagać w realizacji sportowych obowiązków i pasji. Spośród sportów walki boks to - moim zdaniem – najlepsze połączenie sprawności fizycznej z inteligencją i walorami ducha. I siła, i głowa. To zostanie z wami na całe życie – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Wicemarszałek przy pomocy szkoleniowców oraz dyrektora Juliusza Jakimowicza z Urzędu Marszałkowskiego wręczył młodzieży podarunki od zarządu województwa.

- Mimo tego, że musieliśmy ogromne środki skierować w tym roku na działania  związane z pandemią, nie pozostawiamy sportu na uboczu. Będziemy powiększać wsparcie  na wasze przygotowania i udział w imprezach, na których promujecie województwo podlaskie – zadeklarował Marek Olbryś przekazując młodzieży życzenia sukcesów.         

Sportowcy przebywający w nad Jeziorem Rajgrodzkim to reprezentanci klubów Hetman Białystok, Cristal Białystok, Tiger Łomża, OSiR Suwałki i gościnnie Gwardia Szczytno. Mają od 14 (to najmłodsi mogący zajmować się pięściarstwem) do 20 lat. Przygotowują się przede wszystkim do zbliżających się mistrzostw województwa podlaskiego w różnych kategoriach wiekowych , które odbędą się w Sokółce. Bokserów odwiedził Zbigniew Maleszewski, założyciel i szkoleniowiec Tigera Łomża, niedawno wybrany po raz kolejny na prezesa Polskiego Związku Bokserskiego w województwie podlaskim.

- Ten obóz mógł zostać zorganizowany dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego. Mam nadzieję, że będziemy coraz częściej gościli panów marszałków także na zawodach   Dziękujemy bardzo za prezenty dla trenerów i zawodników. Mamy tu wielkie talenty bokserskie z naszego województwa, a także kolegów z województwa warmińsko – mazurskiego, aby wprowadzić zdrowy element rywalizacji – powiedział szef organizacji boksu olimpijskiego w regionie.

Zbigniew Maleszewski jest także wiceprezesem centrali PZB do spraw szkoleniowych.      

- Powoli wychodzimy z tego najtrudniejszego okresu. Uruchomione zostały już centralne ośrodki sportowe. Kadry w poszczególnych grupach wiekowych mają swoje zgrupowania. Z prezesem Grzegorzem Nowaczkiem odwiedziliśmy np.  kadetów i juniorów w Giżycku. Ministerstwo Sportu zatwierdziło nasze plany szkoleniowe, nawet z pochwałami, że dawno takich nie było. Mamy w tej chwili szansę na udział pięciu naszych zawodniczek i dwóch zawodników w igrzyskach olimpijskich w Tokio w przyszłym roku, ale  nasza światowa federacja AIBA jeszcze nie zdecydowała ostatecznie jaki będzie system kwalifikacji, który został przerwany przez pandemię – dodał Zbigniew Maleszewski.                         

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe