Nazwisko jest swoistym fenomenem - Na Starym Rynku dr Małgorzata Frąckiewicz [VIDEO]

  • 26.08.2020, 15:35 (aktualizacja 26.08.2020, 15:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nazwisko jest swoistym fenomenem - Na Starym Rynku dr Małgorzata Frąckiewicz…
O tym dlaczego warto pochylić się nad dziejami własnego nazwiska, a co za tym idzie dziejami własnego rodu, badaniach dotyczących najstarszych łomżyńskich nazwisk oraz bogactwie Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży, z doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunktem na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku, kierownikiem i realizatorem projektów naukowo-badawczych, promujących dziedzictwo i identyfikujących tożsamość mieszkańców Łomży i historycznej Ziemi Łomżyńskiej, jako obszaru przynależnego kulturowo i geograficznie do północno-wschodniego Mazowsza, a także autorką słownika nazwisk łomżan, zawierającego około 4 tysiące nazwisk i identyfikującego ponad 9 tysięcy ich nosicieli, łomżan, którzy na przestrzeni wieków byli związani z miastem nad Narwią, którego fragmenty publikowane były na łamach Tygodnika Narew z Małgorzatą Frąckiewicz rozmawia Marlena Siok.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JB
JB 23.04.2021, 17:43
"Nazwisko jest swoistym fenomenem". Była studentka dziękuje za ciekawy wywiad. Dobrze się Pani Doktor słucha.
Studentka z Łomży
Studentka z Łomży 30.08.2020, 00:09
Z doktor Małgorzatą Frąckiewicz miałam przyjemność obcować na zajęciach UWB. Wspaniała wykładowczyni, z przyjaznym nastawieniem do studentów. Mam nadzieję, że na drugim roku również uda mi się brać udział w dział w zajęciach Pani doktor

Pozostałe