Rusza nowy nabór do Akademii Młodych Orłów

  • 27.08.2020, 10:38 (aktualizacja 27.08.2020, 10:47)
  • Red
Rusza nowy nabór do Akademii Młodych Orłów
Po 6 latach funkcjonowania zakończył się ogólnopolski projekt piłkarski Akademia Młodych Orłów. Jednak, jak podają władze miasta inicjatywa polegająca na szukaniu młodych talentów wciąż będzie kontynuowana w Łomży. Bezpłatne zajęcia ruszą od września, a nabór już się rozpoczął.

Jak Informuje Grzegorz Daniluk, kierownik kancelarii Prezydenta Miasta, projekt Akademia Młodych Orłów nadal kontynuowany będzie w Łomży.

Projekt AMO został zapoczątkowany w 2014 roku i dedykowany był dzieciom z kategorii wiekowych od skrzata (U-6, U-7), przez żaka (U-8, U-9), po orlika (U-10, U-11). Tylko w Łomży spod jego skrzydeł wyszło około 900 dzieci.

- Uważam, że była to niezwykle cenna inicjatywa i warto ją kontynuować. Piłka nożna uczy bowiem tolerancji i szacunku do drugiej osoby oraz zdrowych zasad rywalizacji. Cechy charakteru, które kształtujemy od najmłodszych lat poprzez sport przydają się w życiu dorosłym – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jest już zgoda Podlaskiego Związku Piłki Nożnej i Miasto Łomża rozpocznie nowy projekt wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Młodzieżowym ŁKS-em pod nazwą Akademia Piłki Nożnej Łomża.

- Młodzi adepci futbolu mogliby nieodpłatnie rozpocząć treningi od września. Chciałbym podziękować przede wszystkim panu prezydentowi, za wsparcie tej inicjatywy i obdarzenie zaufaniem mojej osoby. Koordynacja programu AMO to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Sławomir Stanisławski, koordynator projektu i jeden z trenerów w nowej akademii.

W ramach projekt  powstać ma 5 grup dziecięcych (roczniki 2010 – 2015), każda z nich miałaby zajęcia 2 razy w tygodniu. Treningi odbywać się będą na Orliku przy ul. Bernatowicza oraz hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 (ul. Mickiewicza). Nabór już ruszył, a zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 502 514 411.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe