Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 147 - [VIDEO]

  • 30.08.2020, 10:12 (aktualizacja 30.08.2020, 10:15)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 147 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Zarząd województwa mazowieckiego z wotum zaufania i absolutorium

Zarząd województwa mazowieckiego uzyskał absolutorium za 2019 rok. Radni województwa udzielili zarządowi także wotum zaufania. 


Chcą łączyć a nie dzielić. Samorządy wspólnie za budową mostu na Narwi

Naturalny charakter i malowonicze meandry rzeki Narew. Po jednej stronie gmina Rzewnie (powiat makowski), zaś po drugiej gmina Rząśnik (powiat wyszkowski). I ponad 200-letnia przeprawa promowa, którą mieszkańców, rolników czy działkowiczów mających nieruchomości czy grunty po obu stronach rzeki, od czterech pokoleń rodzina Chełchowskich przewozi z jednego na drugi brzeg. 
 

 

Zespół Szkół numer 39 w Warszawie w końcu przejdzie modernizację. Pomoże Mazowsze

Zespół Szkół numer 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego na Mokotowie kształci młodzież już od 85 lat. W nadchodzącym roku szkolnym będzie się tu uczyło 811 uczniów. Z myślą o nich uruchomiono cztery kierunki: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska oraz technik weterynarii. Placówka realizuje liczne projekty I programy związane z hortiterapią, ogrodnictwem ekologicznym i odtwarzaniem sadów tradycyjnych, a jej uczniowie są laureatami i finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Niestety kompleks budynków zespołu szkół, w skład którego wchodzą: szkoła, warsztaty, szklarnie oraz basen ma już ponad pół wieku i wymaga pilnej modernizacji.  


Subregion ciechanowski rozbuduje bazę sportową 

Hala Sportwa przy ulicy Ciechanowskiej w Glinojecku na przebudowę i termomodernizację czekała 20 lat. Na szczęście ten czas ma już za soba. 1 września kiedy rozlegnie się szkolny dzwonek młodzież powinna już korzystać z nowego wyremontowanego obiektu. Gmina Glinojeck pozyskała 100 tysięcy wsparcia na jego przebudowę i termomodernizację w ramach “Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2020”. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe