Łomża po ulewie i burzy [FOTO]

  • 30.08.2020, 23:27 (aktualizacja 31.08.2020, 09:36)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Łomża po ulewie i burzy [FOTO]
Po raz kolejny nad naszym regionem przeszła gwałtowna burza. Opady deszczu były tak duże, że studzienki kanalizacyjne nie były w stanie przyjąć takiej ilości wody, która pod ciśnieniem wybijała pokrywy. Takie niebezpieczne miejsca szybko usuwane były przez strażaków, którzy do godziny 23:15 wyjeżdżali 9 razy.

Opady deszczu były na tyle duże, że na terenie miasta zalanych zostało kilka garaży. Część mieszkańców domków jednorodzinnych przygotowało się na ulewę i zamontowało pompy w studzienkach przy garażach. Z pewnością takie działania zmniejszyły ilość interwencji straży pożarnej.

Jak wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa 30 sierpnia PSP odnotowała 1081 interwencji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych – najwięcej w województwach: mazowieckim (587), łódzkim (121) i śląskim (96). 31 sierpnia PSP odnotowała 80 interwencji (stan na godz. 6.00). Na godz. 6.30 dostaw prądu pozbawionych było około 16 tys. odbiorców – najwięcej na terenie województw: mazowieckiego (12,5 tys.), podlaskiego (2,3 tys.), łódzkiego (646).

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe