1 września 1939 - PAMIĘTAMY

  • 01.09.2020, 08:37
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
1 września 1939 - PAMIĘTAMY
1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Największy i najbardziej krwawy konflikt zbrojny w historii, który pochłonął ponad 53 mln ofiar. Wojna zakończyła się po sześciu latach, 2. września 1945 r.

W Łomży miejscem pamięci o darze, jaki jej mieszkańcy złożyli w ofierze, darze najwyższym, bo ludzkim życiu  i oddawania hołdu bohaterom polskiej historii jest Dolina Pamięci. Powstała przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego,  wokół istniejącej do dziś, kaplicy cmentarnej z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie tam niegdyś był malutki wojskowy cmentarz. Jego części wkomponowane są zresztą w obiekty Sanktuarium.

„Boże obdarz chwałą żołnierzy – bohaterów września 1939 roku”

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe